CHP Türkoğlu İlçe Başkanı Erol Açıklaması
Haberler » Yerel » Haber

CHP Türkoğlu İlçe Başkanı Erol Açıklaması

"Rahmetli Bülent Ecevit'in mitinglerindeki coşkuyu Kılıçdaroğlu ile yakaladık" dedi.

CHP Türkoğlu İlçe Başkanı Erol Açıklaması

CHP Türkoğlu İlçe Başkanı Hüseyin Erol,

"Rahmetli Bülent Ecevit'in mitinglerindeki coşkuyu Kılıçdaroğlu ile yakaladık" dedi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Genel Başkan değişikliği ile partilerine taze kan geldiğini belirtti. 15 Mayıs Kahramanmaraş mitinginin partilerinin iktidarını müjdelediğini ifade eden Erol, "Kahramanmaraş'ta halkımızın bu coşkusu bizlere CHP'nin iktidarını müjdelemektedir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu şaibelere karışmamış dürüst bir liderdir" dedi.

Türkiye'de son yıllarda yaşanan olumsuzluklardan, işsizlikten, borçlanmadan, çiftçinin zarar etmesinden, emeklinin geçim derdine düşmesinden ve benzer sıkıntılardan CHP'nin sorumlu olmadığını savunan Erol, "Partimizin 'Aile Sigortası' projesi kırsal kesimlerin umudu haline gelmiştir. Ülke genelinde çiftçilerimiz mazotu bin 500 TL'den alabileceği inancında, CHP'ye büyük umutlar bağladı, halkımızın hem aile sigortasına hem de mazotu ucuz alabileceğine inandıklarını görüyoruz" dedi.

Son zamanlarda partilerine yeni katılımlar olduğunu, bunun da CHP'nin tek başına iktidara geleceğini gösterdiğini belirten Erol, ilçelerindeki bu katılımların ülke genelindeki büyümenin bir yansıması olduğunu, bu katılımların geçtiğimiz dönem milletvekili çıkartamadığımız Doğu ve Güneydoğu'da çok farklı oy alarak milletvekili çıkartacaklarının göstergesi olduğunu kaydetti. Erol, "CHP 12 Haziran seçimlerine iktidar olmak için giriyor" dedi.

- KAHRAMANMARAŞ