CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol Malatya'da - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol Malatya'da

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol Malatya'da

CHP’nin “Sorun Doğu’da Çözüm Batı’da” programı doğrultusunda Malatya’yı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, il teşkilatında partililerle bir araya geldi.

CHP'nin "Sorun Doğu'da Çözüm Batı'da" programı doğrultusunda Malatya'yı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, il teşkilatında partililerle bir araya geldi.

Burada terör sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Erol, Türkiye'nin şu an birinci sorununun terör olduğunu ifade etti. 32 yıllık terörle mücadele sürecinde yaklaşık 10 bin kamu görevlisi ve bölge insanı ile birlikte 40 bine yakın insanın hayatını kaybettiğini belirten Erol, terör nedeniyle 4 milyona yakın insanın da zorunlu göç ederek Batı illerine yerleştiğini söyledi. Terörle mücadelenin devlet bütçesine de büyük kayıplar verdiğine dikkat çeken Erol, "Şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin iç ve dış borcu kamu ve özel sektör olarak yaklaşık 600 ile 700 milyar dolar arasında. Yani 90 küsurluk bir cumhuriyet iç ve dış borcu 700 milyar dolar ama biz 32 yılda 1,5 trilyon dolar terörle mücadeleye para harcamışız ve hala aynı durumdayız" ifadelerinde bulundu.

32 yıllık süreçte yine 6 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan, 11 Genel Kurmay Başkanı ve 23 İçişleri Bakanının değiştiğini belirten Erol, son dönemde sürdürülen terörle mücadele operasyonları hakkında da konuştu. Bölgeye uluslararası istihbarat elemanlarının sızdığını ve bunların her terör örgütünün içine yerleştiklerini savunan Erol, "Terör örgütlerini istedikleri zaman istedikleri yerde taşeron olarak kullandılar" diye konuştu. Terör sorununun artık yalnızca bir siyasi partinin çözebileceği bir sorun olmadığına vurgu yapan Erol, "Adını ne koyarsak koyalım şu anda Türkiye'nin yaşadığı olay artık bir ulusal sorundur ve bununla ilgili ulusal politika üretmek gerekiyor. Bunu da yapabilecek olan tek parti CHP'dir" şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise ülkenin uzun bir süredir yaşadığı terör sorununa dikkat çekerek, "Bu sorun her geçen gün farklı noktalara da taşacak şekilde şehir merkezlerini de kapsayacak şekilde genişliyor ve bu terör her gün başımıza bela olmaya, bu bela da başka sorunları getirmeye devam ediyor" sözlerini kaydetti. Bu sorunun el birliğiyle çözülmesi gerektiğini ifade eden Kiraz, "Çözüm noktasında Genel Başkanımızın çağrıları dikkate alınmadığı için terör olayları ve katliam yaşandı. Düşünce ve önerilerimiz bugüne kadar dikkate alınmış olsaydı bu kadar çok insanımızı kaybetmeyebilirdik" diye konuştu. - MALATYA

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol Malatya'da

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol Malatya'da

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol Malatya'da

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title