CHP Sözcüsü Tezcan: Bizim Edindiğimiz İzlenim Kurultay İmzalarının Toplanamayacağı Yönünde

CHP Sözcüsü Tezcan: Bizim Edindiğimiz İzlenim Kurultay İmzalarının Toplanamayacağı Yönünde

Son dakika! CHP Sözcüsü Bülent Tezcan kurultay için toplanmaya başlanan imzalarla ilgili olarak "Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanamayacağı yönünde" dedi.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, parti için muhalefetin kurultay için imza toplamaya başlamasını değerlendirdi. Tezcan toplanmaya başlanan imzalarla ilgili olarak "Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanamayacağı yönünde" dedi.

"15 GÜN İÇİNDE GÖRÜRÜZ"

Tezcan "Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanamayacağı yönünde. Çünkü parti tabanının önemli bir bölümü 'şu anda olağanüstü kurultayın doğru olmadığını' ifade ediyor. Kuşkusuz olağanüstü kurultay isteyen arkadaşlar da var. Bunları 15 gün içerisinde görürüz" dedi.

"KURULTAY DELEGELERİNİN İMZA VERME KONUSUNDA GÜÇLÜ BİR İRADESİ YOK"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP'nin Olağanüstü Kurultaya gidip gitmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine "Daha önce bu konudaki soruları yanıtlamıştım. Tüzükteki hüküm bellidir. Yüzde 51 imza toplanırsa kurultayın toplanması tüzük emridir. Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanmayacağı, toplanamayacağı yönünde. Parti tabanının önemli bir bölümü şu anda Olağanüstü Kurultayın doğru olmadığını uygun bir zamanlama olmadığını ifade ediyor. Kurultay delegelerinin imza verme konusunda güçlü bir iradesi yok" dedi.

TEZCAN, 15 TEMMUZ ANMALARINA DEĞİNDİ

15 Temmuz anmalarına değinen Tezcan, "Beklentimiz arzumuz bu güçlü direnişten güçlü milli birlik ve beraberlik çıkarmaktı. İktidar her zaman olduğu gibi buradan toplumun bütünlük içinden çıkması yerine milleti bölen açıklamalar ile bir yeni siyasi fırsat yaratma peşine düştü. 2. yıldönümünde Meclis'te özel oturum yapılmadı. AK Parti ve MHP'nin oyları ile 15 Temmuz özel oturum yapılması engellenmiştir. AK Parti, 15 Temmuz üzerinden toplumu bölme kararlığı ile hareket etmeye devam ediyor. Aynı bölücü tutum Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın dünkü konuşmalarında da ne yazık ki görülmüştür. Genel başkanımız darbe nereden gelirse mücadele edeceğiz deyip bizi Meclis'e göndermiştir. Genel başkanımızın uzak durduğu yalan iftarası üzerinden hala propaganda yapmaya devam ediyor. Erdoğan dün bir kez daha yalan söylemiş iftara atmıştır. Bir kere daha toplumu bölme arayışındadır. Ankara'ya 4 gün sonra güvenlik endişesiyle gelebildin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA