CHP Örgütlerinden Baykal'a Destek

CHP Örgütlerinden Baykal'a Destek

CHP İl Başkanları, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarıyla Gerçekleştirilen Toplantıdan 'Baykal'la Devam' Mesajı Çıktı.

CHP Örgütlerinden Baykal'a Destek

CHP il başkanları, il, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla gerçekleştirilen toplantıdan 'Baykal'la devam' mesajı çıktı.

CHP il ve belediye başkanları, Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında gerçekleştirilen ve yaklaşık 7 saat süren toplantının ardından bir bildiri yayınladı. Bildiride il başkanları ve belediye başkanlarının CHP'nin kongrelerden ve kurultaydan güçlenerek ve tazelenerek çıkacağına inandıklarını ifade ettikleri kaydedildi. 6 Maddelik bildiride şu ifadelere yer verildi:

"- Genel Başkanımızın ve MYK'nın izlediği politikaların doğru ve yerinde olduğunu belirtiyor ve destekliyoruz.

- AKP'nin muazzam para harcaması, dini siyasete alet etmesi, basının ve sermaye çevrelerinin AKP'ye büyük destek sağlamasına rağmen Genel Başkanımızın büyük gayretleriyle CHP oylarında bir düşme olmamasını önemli sayıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz.

- Kongre sürecinden ve kurultaydan partimizin güçlenerek çıkması için her türlü gayreti göstereceğiz.

- CHP yeni bir genel başkan arayışında değildir. Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal'ı destekliyoruz. Kurultayda tekrar aday olmasını istiyoruz.

- CHP laik demokratik cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine sahip çıkarak, sosyal demokrat ilkler doğrultusunda ülke sorunlarını çözmek için var gücüyle çalışmalarını sürdürecektir.

- 21 Ekim 2007 Pazar günü yapılacak olan referandum oylamasına dileyenlerin katılmamasını, oy vermeye gidenlerin hayır oyu vermesini istiyoruz."

Öte yandan toplantının açılış ve kapanışında konuşan Baykal'ın "Kurultaydan sonra yenilenmiş ve tazelenmiş bir kadroyla yolumuza devam edeceğiz" dediği öğrenildi.

(MÜG-MEF-MEF-Y)