CHP Örgütlerinde Eğilim Yoklaması Heyecanı

CHP Örgütlerinde Eğilim Yoklaması Heyecanı

CHP Genel Merkezi tarafından ilçelerde belediye meclis üyelerinin belirlenmesine yönelik alınan eğilim yoklaması kararı örgütlerde heyecan yarattı.

CHP Örgütlerinde Eğilim Yoklaması Heyecanı

Chp Genel Mekezi tarafından ilçelere tebliğ edilen karar gereği, eğilim yoklaması yoluyla parti üyelerinin tamamı tarafından seçilecek meclis üyesi adaylıkları için, aday adayları seçim bölgelerinde kıyasıya bir rekabet içerisine girdi. Parti tüzüğü uyarınca Gençlik Kontenjanı ve Kadın Kontenjanı için de tercih yapacak partililer, 2 Şubat'ta sandık başına gidecekler. Kadıköy Belediyesi Gençlik Kontenjanı Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı, Chp Kadıköy Gençlik Kolu Eski Başkanı Mert Şahin sorularımıza şu yanıtı verdi :

"Alınan eğilim yoklaması kararı tüm örgütte olduğu gibi bende de heyecan yarattı. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, seçildiği kurultayda zaten bunun sözünü vermişti ve uygulanması ise ilk yerel seçimde gerçekleşti. Bu anlamda kendisine, örgütün sesine kulak vermiş olması sebebiyle bir kez de bu vasıtayla teşekkür etmek istiyorum. Bilindiği gibi 1989 yerel seçimlerindeki yerel seçim başarımızın temel noktalarından biri, o dönem ilçelerde yapılan önseçim uygulaması oldu. Şimdi benzer bir süreç yaşıyoruz ve bu süreç, partimizin önce yerelde sonra da genelde iktidarına yol açacaktır. "