CHP'nin Tam Aday Listesi

11.04.2011 19:40 | Son Güncelleme: 11.04.2011 19:40
CHP'nin Tam Aday Listesi

CHP'nin 12 Haziran milletvekili genel seçimi aday listesi açıklandı.

CHP'nin 12 Haziran milletvekili genel seçimi aday listesi açıklandı.

Yüksek Seçim Kuruluna gönderilen liste şöyle:

Adana

1- Osman Faruk Loğoğlu

2- Ümit Özgümüş

3- Turgay Develi

4- Ali Demirçalı

5- Zeynep Canan Billor

6- Hüseyin Keser

7- Arif Sezer

8- Rıza Mete

9- Müzeyyen Şevkin

10- Mehmet Salıcı

11- Doğa Çiğdemoğlu

12- Orhan Toklu

13- Murat Öztanrıöver

14- Soner Anafarta

Adıyaman

1- Salih Fırat

2- Ali Coşkun

3- Zeynal Bakır

4- Murat Erdem

5- Mehmet Karahan

AfyonKARAHİSAR

1- Ahmet Toptaş

2- Hatice Gök

3- Bekir Kasap

4- Şerif Ceylan

5- Mehmet Tuğrul Akkuş

Ağrı

1- Seyfeddin Çelik

2- Selahattin Daşkaya

3- Şefika Öner

4- Kürşat Koç

Aksaray

1- Mahmut Öztürk

2- Özlem Güneş

3- Muammer Dilek

Amasya

1- Ramis Topal

2- Ali Özdemiroğlu

3- Devrim Ersoy

Ankara 1. Bölge

1- Süleyman Sencer Ayata

2- Mehmet Emrehan Halıcı

3- Emine ülker Tarhan

4- Aylin Nazlıaka

5- Bülent Kuşoğlu

6- Levent Gök

7- Emre Doğan

8- İlyas Güven Eroğlu

9- Veli Özdemir

10- Bayraktar Bayraktar

11- Necati Yılmaz

12- Faruk Özdemir

13- Aysin Tektaş keskin

14- Gamze Şengel

15- Engin Balım

16- Çetin Canbazoğlu

Ankara 2. Bölge

1- Ayşe Gülsün Bilgehan

2- İzzet Çetin

3- Sinan aydın Aygün

4- Gökhan Günaydın

5- Seyhan Erdoğdu

6- Ekrem Kerem Oktay

7- Alper Taşdelen

8- Alirıza Erbay

9- Ali Arif Özzeybek

10- Onur Bayar

11- Hüseyin Çelebi Ercan

12- Turhan İçli

13- Aykut Fındıkçı

14- Faruk Yıldırım

15- Cenk Küpeli

Antalya

1- Deniz Baykal

2- Osman Kaptan

3- Gürkut Acar

4- Yıldıray Sapan

5- Arif Bulut

6- Hakan Şimşek

7- Sevgi Doğan

8- Alican Deveci

9- Aydın Özer

10- Mihriye Bozbay

11- Osman Fevzi Orakçal

12- Mehmet Ali Yılmaz

13- Levent Kıldır

14- Ahmet Daloğlu

Ardahan

1- Ensar Öğüt

2- Metin Demir

Artvin

1- Uğur Bayraktutan

2- Yüksel Çorbacıoğlu

Aydın

1- Bülent Tezcan

2- Metin Lütfi Baydar

3- Osman Aydın

4- Ferda Çağlar Erkut

5- Hüseyin Yıldız

6- Mehmet Fatih Atay

7- Özlem Burcu Uğan Sevim

Balıkesir

1- Namık Havutça

2- Ayşe Nedret Akova

3- Haluk Ahmet Gümüş

4- Ahmet Akın

5- Hasan İşgüzar

6- Hüsnü Erol

7- İrfan Barış

8- Ömür Mustafa Boyuer

Bartın

1- Muhammet Rıza Yalçınkaya

2- Meliha Okutay

Batman

1- Faris Özdemir

2- Mehmet Can Avcı

3- Mehmet İhsan Erman

4- Vehbi Ağaya

Bayburt

1- Hacı Dursun Yaşaroğlu

Bilecik

1- Yaşar Tüzün

2- Sungur Turan

Bingöl

1- Zeki Korkutata

2- Süleyman Batga

3- Mesut Kayaoğlu

Bitlis

1- Hasan Dalkıran

2- Erol Çiriş

3- Zübeyir Yaşar

Bolu

1- Tanju Özcan

2- Mehtap Özcan Mısırlıoğlu

3- Hakkı Fidan

Burdur

1- Ramazan Kerim Özkan

2- Yakup Yıldız

3- Bayram Tekin

Bursa

1- Sena Kaleli

2- Turhan Tayan

3- İlhan Demiröz

4- Aykan Erdemir

5- Kemal Ekinci

6- Lale Karabıyık

7- Ali Semih Özsaraç

8- Salih Top

9- Yaşar Karagöz

10- Ulun Havva Kayı

11- Fatma Altay

12- Ahmet Aydın Akyol

13- Oğuz Altınok

14- Sevil Pamirol

15- Metin Çelik

16- Nurhayat Altaca

17- İnan Keser

18- Nuray Çohan

Çanakkale

1- Ali Sarıbaş

2- Mustafa Serdar Soydan

3- Bülent Öz

4- Ahmet Küçük

Çankırı

1- Muzaffer Cellat

2- Hasan Çelen

Çorum

1- Tufan Köse

2- Muharrem Bozdoğan

3- Cengiz Atlas

4- Haydar Kılıç

Denizli

1- Adnan Keskin

2- Melike Basmacı Kayhan

3- Adil Demir

4- Kazım Arslan

5- Huriye Çağlayan

6- Ali Kavak

7- Gülizar Biçer Karaca

Diyarbakır

1- Salih Sümer

2- Haşim Özkoyuncu

3- Daylan Karadaş

4- Vedat Şahbaz

5- Abdulmecit Tüt

6- Melik Aykız

7- Derya Erdemoğlu

8- Abdulselam Teğin

9- Özcan Kılıçkap

10- Feyru Yüksektepe

11- Bahri Yaprak

Düzce

1- Selçuk Yanmaz

2- Basri Karslıoğlu

3- İlknur Başak Tütüncü

Edirne

1- Recep Gürkan

2- Kemal Değirmendereli

3- Abdülbaki Topal

Elazığ

1- Ali Özcan

2- Mustafa Kemal Atikeler

3- Gökmen Ercan

4- Hülya Ülkü

5- Mustafa Ünsal Karatepe

Erzincan

1- Muharrem Işık

2- Erdoğan Özyalçın

Erzurum

1- Ahmet Hamdi Palandöken

2- Yaşettin Kışlak

3- Mehmet Sait Şimşek

4- Nurhan Banu Üner

5- İsmail Nardemir

6- Dursun Murat Çelikoğlu

Eskişehir

1- Bedii Süheyl Batum

2- Kazım Kurt

3- Gaye Usluer

4- Azmi Kerman

5- Muharrem Şenel

6- Muharrem Varlık

Gaziantep

1- Mehmet Şeker

2- İrfan Kaplan

3- Mehmet Gökdağ

4- Cennet Süzer

5- Bayram Yılmazkaya

6- Akif Ekici

7- Mahmut Kozbaş

8- Lütfü Demir

9- Yaşar Ağyüz

10- Naci Kılıç

11- Fehime Çifçi

12- Zihni Öztürk

Giresun

1- Selahattin Karaahmetoğlu

2- Aykut Gezmiş

3- Bülent Yener Bektaşoğlu

4- Nilay Pınar

Gümüşhane

1- Mutlu Gürler

2- Ercan Özdemir

Hakkari

1- Necmettin Yardımcı

2- Nurettin Çallı

3- Gürgin Tomris

Hatay

1- Mehmet Ali Ediboğlu

2- Mevlüt Dudu

3- Refik Eryılmaz

4- Hasan Akgöl

5- Nihad Matkap

6- Suzan Alhasoğlu

7- Hilmi Yarayıcı

8- Ali Oğuz

9- Ali Aslan

10- Yılmaz Şahutoğlu

Iğdır

1- Ekber Taner

2- Behman Gögce

Isparta

1- Ali Haydar Öner

2- İrfan Bakır

3- Tanseli Çakmak

4- Naci Yoldaş

İstanbul 1. BÖLGE

1- Gürsel Tekin

2- Osman Taney Korutürk

3- Mehmet Akif Hamzaçebi

4- Ayşe Eser Danışoğlu

5- Şafak Pavey

6- İhsan Özkes

7- Fatma Nur Serter

8- Mahmut Tanal

9- Müslim Sarı

10- Celal Dinçer

11- Kadir Gökmen Öğüt

12- Yakup Akkaya

13- Ayten Kayalıoğlu

14- Hasan Basri Özbek

15- Hüsnü Süslü

16- Hasan Uzunyayla

17- Osman Yazıcı

18- Hilal Dokuzcan

19- İhsan Güliz Kaptan

20- Hakan Erdemir

21- Mehtap Düzova

22- Ali Koç

23- Aras Arslan

24- Bahar Özay

25- Derya Şentürk

26- Emrah Köksal

27- Ali Yıldız

28- Murat Günel

29- Reşat Şahin Öztürk

30- Merih Türe

İstanbul 2. BÖLGE

1- Kemal Kılıçdaroğlu

2- Bihlun Tamaylıgil

3- Mustafa Sezgin Tanrıkulu

4- Aydın Ağan Ayaydın

5- Sedef Küçük

6- Ercan Cengiz

7- Haluk Eyidoğan

8- Aykut Erdoğdu

9- Melda Onur

10- Bahri Sipahi

11- Çetin Soysal

12- İrfan Hüseyin Yıldız

13- Bülent Seyhan

14- Hüseyin Yaşar

15- Gülseren Onanç

16- Bayram Güven

17- Yasemin Öney Cankurtaran

18- Raif Balkaroğlu

19- Hakan Atalay

20- Seyfullah Beysülen

21- Özge Çağrı Toraman

22- Mari Gormezano

23- Cem Seymen

24- Müşerref Aksak

25- Bilge Koçkaya

26- Cem Cengiz Yılmaz

27- Kenan Malkoç

İstanbul 3. BÖLGE

1- Erdoğan Toprak

2- Umut Oran

3- Süleyman Çelebi

4- Osman Oktay Ekşi

5- Binnaz Toprak

6- Sabahat Akkiraz

7- Faik Tunay

8- Ali Özgündüz

9- Ferit Mevlüt Aslanoğlu

10- Muhammet Çakmak

11- Kenan Şimşek

12- Mehmet Ali Özpolat

13- Kamil Uğurlu

14- Bülent Kerimoğlu

15- Kutsiye Benan Baykal

16- Orhan Duran

17- Selami Özdemir

18- Bayramali Çeşmeci

19- Hüseyin Aydoğdu

20- Berrin Balcı

21- Derya Ekşi

22- Yeğane Güley

23- Emir Hüseyin Akın

24- Özge Utan

25- Turan Aydoğan

26- Taşkın Kılıç

27- Cevahir Kılıç

28- Tacettin Devran Çakmakçı

İzmir 1. BÖLGE

1- Şükran Güldal Mumcu

2- Rıza Mahmut Türmen

3- Oğuz Oyan

4- Musa Çam

5- Hülya Güven

6- Erdal Aksünger

7- Aydın Özcan

8- Turgay Bozoğlu

9- Adnan Erdil

10- Kazım Umdular

11- Seniye Nazik Işık

12- Ebru Okay

13- Şener Akdemir

İzmir 2. BÖLGE

1- Alaattin Yüksel

2- Mustafa Ali Balbay

3- Mehmet Ali Susam

4- Rahmi Aşkın Türeli

5- Aytun Çıray

6- Birgül Güler

7- Mustafa Moroğlu

8- Levent Eyipişiren

9- Elfin Tataroğlu

10- Levent Piriştina

11- Özcan Purçu

12- Hüseyin Sezer

13- Coşkun Çiflik

Kahramanmaraş

1- Durdu Özbolat

2- Ayhan Çiftarslan

3- Duran Özdal

4- Kibar Özdemir

5- Yaşar Güngör

6- Ramazan Burhan

7- Türkan Özbek

8- Mehmet Okuç

Karabük

1- Mustafa Eren

2- Erdoğan Dincel

Karaman

1- Fikret Ünlü

2- Osman Nuri Koçak

Kars

1- Naif Alibeyoğlu

2- Cengiz Daşdemir

3- Saffet Özdemir

Kastamonu

1- Bahri Gökçebay

2- Hasan Baltacı

3- Ayşenur Özden

Kayseri

1- Mehmet Şevki Kulkuloğlu

2- Çetin Arık

3- Ali Paşa Tan

4- Türker Tok

5- Figen Alçı

6- Emin Yıldırım

7- Ömer Bayrak

8- İsmail Yavuz

9- Ali Kemal Açılkan

Kırıkkale

1- Yaşar Yılmaz

2- Rafet Ulusoy

3- Hacı Arap Karadurmuş

Kırklareli

1- Mehmet Siyam Kesimoğlu

2- Turgut Dibek

3- Türabi Kayan

Kırşehir

1- Cahit Gürses

2- Yılmaz Zengin

Kilis

1- Ertuğrul Kekeç

2- Cuma Dağlı

Kocaeli

1- Hurşit Güneş

2- Mehmet Hilal Kaplan

3- Haydar Akar

4- Ömer Kurtaş

5- Tuba Aydın

6- Turan Dumlu

7- Tahsin Tarhan

8- Mahmut Akyol

9- Ehlinaz Torun

10- Hamiyet Göksu

11- Çağlar Özdemir

Konya

1- Atilla Kart

2- Mehmet Topbaş

3- Mahir Dilek

4- Orçin Güney Çalık

5- Nurcan Birgül Öztürk

6- Durmuş Ali Karamut

7- Ali Tekiş

8- Hüseyin Kaya

9- Seher Avşar

10- Şeniz Kurtuluş

11- Kemal Mutlu

12- Arslan Üstündağ

13- Hüseyin Yağcı

14- Köksal Filorinalı

Kütahya

1- Şeref Han

2- Zeliha Aksaz Şahbaz

3- Şeref Doğan

4- Ruhsen kumdalı

5- Faruk Behram Soydan

Malatya

1- Veli Ağbaba

2- Ali Dağdelen

3- Dila Boztepe

4- Ekrem Dernek

5- Erol Bingöl

6- Güzide Yıldırım

Manisa

1- Hasan Ören

2- Özgür Özel

3- Sakine Öz

4- Mazlum Nurlu

5- Hasan Cahit Kaplan

6- Şahin Mengü

7- Muharrem Ekici

8- Mustafa Başgülşen

9- Abdullah Saka

10-Tur Yıldız Biçer

Mardin

1- Reşit Kılıç

2- Mustafa Kemal Tuğmaner

3- Muhammed Olğaç

4- Mehmet Beşer

5- Mehmet Çiftçi

6- Cemal Şahin

Mersin

1- Aytuğ Atıcı

2- Vahap Seçer

3- İsa Gök

4- Ali Rıza Öztürk

5- Necmi Doğan

6- Hüseyin Çamak

7- Mustafa Selçuk Dereli

8- Soner Yıldırım

9- Nursen Yücesoy Temizkan

10-Zehra Özyiğit

11-Teoman Yanık

Muğla

1- Tolga Çandar

2- Nurettin Demir

3- Ömer Süha Aldan

4- Emrah Doğu

5- Ali Arslan

6- Mustafa Öztürk

Muş

1- Serkan Demirel

2- Zihni Sayan

3- Mustafa Fırat

4- Fuat Kaya

Nevşehir

1- Bülent Yumuş

2- Atılgan Sert

3- Hilmi Bülent Tekiner

Niğde

1- Doğan Şafak

2- Ahmet Oğuz Özmen

3- Ömer Fethi Gürer

Ordu

1- İdris Yıldız

2- İdris Sami Tandoğdu

3- Şanser Eren

4- Gökhan Karayel

5- Emine Yücetürk

6- Süleyman Çelenk

Osmaniye

1- Baha Ünlü

2- Nihat Çerçi

3- Ünal Köksal

4- İrfan Erdem

Rize

1- Kenan Bıyık

2- Başar Cumbur

3- Hatice Nesrin Sarı

Sakarya

1- Engin Özkoç

2- Gürkan Canol

3- Raşit Dünya

4- Ayça Taşkent

5- Ecevit Keleş

6- Ümit Usal

7- Melek Gürevin

Samsun

1- Ahmet Haluk Koç

2- Ahmet İhsan Kalkavan

3- Kemal Zeybek

4- Fatma Necile Çokay

5- Cengiz Sezgin

6- Osman Zümrüt

7- Mehmet Atalay

8- Müşfik Veysel Erdoğan

9- Orhan Aykanat

Siirt

1- Mehmet Muhdi Koyuncu

2- Kamile Balcı

3- Abdullah Hezer

Sinop

1- Engin Altay

2- Abdullah Şişek

Sivas

1- Malik Ecder Özdemir

2- Metin Keskin

3- Etem Erdal Erşan

4- Baki Çoban

5- Bülent Renda Deniz

Şanlıurfa

1- Ferhat Karataş

2- Süleyman Gök

3- İbrahim Hatipoğlu

4- Naile Şükran Yalçın

5- Güler Yılmaz

6- Ahmet Tekiner

7- Fatma Öztay

8- Abdülkerim Çakmak

9- Ömer Faruk Atbinici

10-Türkan Ayas

11-Mehmet Ekinbaş

12-Mehmet Özçelik

Şırnak

1- Kıydem Ökten

2- Osman Yeren

3- Hişyar Budak

4- Sadun Sezer

Tekirdağ

1- Faik Öztrak

2- Candan Yüceer

3- Emre Köprülü

4- Gülferah Güral

5- Şerafettin Kurt

6- Ayhan Civan

Tokat

1- Orhan Düzgün

2- Cevat Atılgan

3- Fedai Toyran

4- Esat Erdönmez

5- Sinan Yavuz Yavaş

Trabzon

1- Mehmet Volkan Canalioğlu

2- Ali Türen Öztürk

3- Sedat Gözaçan

4- Güzide Uzun

5- Ahmet Kaya

6- Ali Koç

Tunceli

1- Kamer Genç

2- Hüseyin Aygün

Uşak

1- Dilek Akagün Yılmaz

2- Mustafa Aydın

3- Erol Gilim

Van

1- Zahir Kandaşoğlu

2- Mehmet Acar

3- Abdulbari Melek

4- Selim Karakuş

5- Sabriye Çabuker

6- Şahin Efendioğlu

7- Nurettin Erörs

8- Niyazi Çınak

Yalova

1- Muharrem İnce

2- Alaattin Fitoz

Yozgat

1- Ali Ayık

2- Ali Keven

3- Burhan Sarıarslan

4- Ergün Ersoy

Zonguldak

1- Mehmet Haberal

2- Ali İhsan Köktürk

3- Neriman Posbıyık

4- Erol Sarıal

5- Ünal Demirtaş - ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title