CHP'nin Kadıköy Mitingi İptal

CHP'nin Kadıköy Mitingi İptal

Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de bugün yapacakları mitingi iptal ettiklerini açıkladı.

CHP'nin Kadıköy Mitingi İptal

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Kadıköy'de bugün yapacakları mitingi iptal ettiklerini açıkladı.

CHP, Gezi Parkı protestolarına Kadıköy Meydanı'ndan vereceği desteği Beşiktaş'a taşımaya karar verdi. Saat 16.00'da yapılacak miting iptal edildi.

''DİKTATÖR'' HATIRLATMASI

İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin bir diktatör tarafından yönetildiğini söylemiştim. Bir grup toplantısını da diktatör tanımı üzerine yapmıştım. Geçen her gün bizim bu tanımımızı ve görüşümüzü doğruluyor" ifadelerini kullandı.

''MİTİNGİ İPTAL ETTİK TAKSİM'DEYİZ''

Açıklamaların ardından Ankara'dan THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul'a gelen Kılıçdaroğlu'nu, Atatürk Havalimanı'nda CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ile Gökhan Günaydın'ın yanı sıra bazı milletvekilleri ile partililer karşıladı.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadıköy Mitingi'nin bir ay önce alınan kararla planlandığını hatırlatarak, "Ama Türkiye'de önemli gelişmeler var, önemli değişimler var. İstanbul'da, İstanbul kaynaklı, bütün Türkiye'ye etap etap yayılan bir halk direnişi var, halk hareketi var. Arkadaşlarımızla değerlendirdik. Saat 16.00'da yapacağımız mitingi iptal ettik. Arkadaşlarımız ve bütün milletvekillerimiz Taksim'de olacaklar" diye konuştu.

VIP'TE BAŞBAKAN'I DİNLEDİ, MİTİNGİ İPTAL ETTİ

Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda Başbakan'ın konuşmasını televizyonda izledikten sonra Kadıköy'deki mitingi iptal ettiği öğrenildi.

BAŞBAKAN: ''BEN 1 MİLYON İNSAN TOPLARIM''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TİM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunmuş ''CHP Genel Başkanı'na sesleniyorum Bugün Kadıköy'de miting yapacakmış, yapsın hakkıdır sorun değil. O mitingde eğer tahrik ifadeleri kullanacak olursan unutma ki bu millet size hiçbir zaman affetmeyecektir. Olay miting yapmaksa ben kalkarım onun yüz bin topladığı yerde ben 1 milyon insan toplarım.'' demişti.