CHP'nin İstanbul İçin Adayı Sarıgül Ama Tekin de Listede - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'nin İstanbul İçin Adayı Sarıgül Ama Tekin de Listede

Haberler.Com - Haberler | Güncel
CHP'nin İstanbul İçin Adayı Sarıgül Ama Tekin de Listede

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren CHP, İstanbul için Mustafa Sarıgül'ü düşünüyor ama olası sürprizlere karşı Gürsel Tekin'de ikinci sırada.

Yerel seçim çalışmalarına hız veren CHP'de en önemli konulardan biri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Kılıçdaroğlu ve MYK'nın önündeki listede Sarıgül birinci tercih olarak görünüyor. Tekin ise olası sürprizlere karşı ikinci sırada.

CHP Genel Merkezi'ndeki en önemli ana gündem maddesini, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP'nin İstanbul adayı olup olmayacağı konusu oluşturuyor. Alınan bilgiye göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) önündeki listede Sarıgül, İstanbul adaylığı konusunda 1. sıradaki yerini almış durumda. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise olası sürprizlere karşı aday listesinde 2. sırada bulunuyor.

TEKİN MUHALİF

CHP'nin İstanbul adayı olarak Sarıgül kulislerinden önce, işadamı Ali Koç'un isminin dile getirildiği ancak sonuç alınamadığı, Sarıgül'ün tek alternatif olarak kaldığına işaret ediliyor. Alınan bilgiye göre, kamuoyuna yansıtılanın aksine genel merkezde Mustafa Sarıgül ile ilgili sert bir tepki yaşanmıyor. Sarıgül'e tek muhalif isim konumunda, İstanbul adaylığını istediği bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin'in bulunduğu belirtiliyor. Tekin, parti içinde Sarıgül dışında herhangi bir adaya destek vereceğini belirtiyor.

GÖVDE GÖSTERİSİ

CHP'nin elindeki anketlerde Sarıgül'süz CHP ile AK Parti arasında puan farkı açılırken, Sarıgüllü CHP ile AK Parti arasındaki oy farkı 5 puana kadar iniyor. 5 puanlık farkın da adaylık netleşmesinden sonra, özellikle varoş olarak tanımlanan semtlerde alan çalışmasıyla kapanacağına işaret ediliyor.

Kılıçdaroğlu ve Sarıgül cepheleri arasındaki temaslarda CHP'ye dönüş konusunda sorun ve tereddüt yaşanmadığı vurgulandı. Bu arada Sarıgül'ün, Cumartesi günü büyük bir araç konvoyu ve binlerce gönüllüsü ile gövde gösterisi yapacağı belirtildi. Sarıgül'ün konvoyu

Mecidiyeköy'den başlayacak E-5 karayolu boyunca çok sayıda toplanma noktasında duracak.

MYK DESTEĞİ VAR

Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu, Erdoğan Toprak, Perihan Sarı ile Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi'nin desteğinin yanı sıra iş dünyası ve medya grupları da Sarıgül'ü destekliyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Haluk Koç'un da İstanbul örgütünün Sarıgül'e yönelik tepkilerini dindirecek isim olduğuna işaret ediliyor. Bugün'ün haberine göre; Sarıgül'le ilgili tereddütleri bulunan genel başkan yardımcıları da Kılıçdaroğlu ile görüşerek, rahatsızlıklarının sebebini açıkladı ancak görüşmeler "Sarıgül'ü aday yaparsanız tümdesteğimizle çalışırız" şeklinde sona erdi.

Eski Genel Başkan Deniz Baykal ile bir grup milletvekili ise Sarıgül aleyhine kulis yapıyor. Sarıgül, Baykal'ın genel başkanlığı döneminde üç kez partiden ihraç edilmişti.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
title