CHP'nin Brüksel Temsilciliği'ne Kader Sevinç Atandı

CHP'nin Brüksel Temsilciliği'ne Kader Sevinç Atandı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Brüksel'e Kader Sevinç'i Temsilci Olarak Atadıklarını Söyleyerek, "Türkiye'nin Sorunları Ne, Ne Yapmaya Çalışıyoruz. Herkes Kendi Bakış Açısından Anlatıyor. Biz de CHP'yi Kendi Anlayışımızla Anlatmak İçin Brüksel'de Temsilcilik Açacağız" Dedi.

CHP'nin Brüksel Temsilciliği'ne Kader Sevinç Atandı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Brüksel'e Kader Sevinç'i temsilci olarak atadıklarını söyleyerek, "Türkiye'nin sorunları ne, ne yapmaya çalışıyoruz. Herkes kendi bakış açısından anlatıyor. Biz de CHP'yi kendi anlayışımızla anlatmak için Brüksel'de temsilcilik açacağız" dedi.

ABD'nin 232. Bağımsızlık Günü resepsiyonuna katılan CHP lideri Deniz Baykal, gazetecilerle sohbet etti. İlk kez, bir Amerikan resepsiyonuna katıldığı hatırlatılan Baykal, ABD'nin terörle mücadele konusunda verdiği destekten memnuniyet duyduğunu ve bu nedenle geldiğini söyledi. Baykal, partisinin Sosyalist Enternasyonal ile ilgili bir komisyon oluşturduğunu ve ilişkilerinin geleceğini değerlendireceklerini kaydetti. Daha sonra Kader Sevinç'i Brüksel'e temsilci olarak atadıklarını bildiren Baykal, "Türkiye ve CHP'yi kendi anlayışımızla anlatmak için Brüksel'de temsilcilik açacağız. Adayları belirlemek için uzun bir çalışma yaptık. Türkiye Avrupa'da yeterince doğru biçimde değerlendirilmiyor. Türkiye'nin sorunlarını, ne yapmaya çalışıyoruz, herkes kendi bakış açısından anlatıyor, boşluk oluyor. Barosso'nun son ziyaretinde yaptığımız görüşmede bu boşluğu gördüm, anlattıklarımı etkilenerek ve önemseyerek dinledi, Avusturya Cumhurbaşkanı da aynı şekilde. Baktım ki boşluk var onları farkettim, pek çok önemli nokta var. Sorumluluk duygusuyla bu temsilciliği açmaya karar verdik. Bizim görüşlerimizi aktaracak onların nabzını tutacak toplantılar düzenleyecek" dedi.

'AB ile ilişkilerde aktif bir dönem mi başlıyor?' sorusuna Baykal, "Evet" şeklinde cevap verdi. Paksüt'ün AK Parti'nin kapatılma davasının 3-4 hafta, en fazla 1.5 ay içinde sonuçlanacağını söylediğinin hatırlatılması üzerine Baykal, 'Hayırlısı' diyerek, açıklama yapmaktan kaçındı.

(DS-NÇ-Y)

Kaynak: İHA