CHP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir Milletvekili Adayları

CHP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir Milletvekili Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri aday listesi belli oldu.

CHP'nin Ankara, İstanbul ve İzmir Milletvekili Adayları

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri aday listesi belli oldu.

CHP, aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. CHP' nin aday listesinde yer alan Ankara, İstanbul ve İzmir milletvekili adayları şöyle:

"Ankara 1.Bölge :

1.Ayşe Gülsün Bilgehan, 2. Necati Yılmaz, 3.Tekin Bingöl, 4.Aylin Nazlıaka, 5.Levent Gök, 6.Ali Haydar Hakverdi, 7.Bülent Kuşoğlu, 8.Ali Balkız, 9.Gamze Taşcıer, 10.Mehmet Hadimi Yakupoğlu, 11.Selahattin Emre, 12.Sema Aksoy, 13.Faruk Özdemir, 14.Erdoğan Kılıç, 15.Turhan İçli, 16. Sezgin Kaya, 17. Ahmet Ersen Özsoy, 18. Muratcan Işıldak.

Ankara 2.Bölge:

1.Şenal Sarıhan, 2. Murat Emir, 3. Ahmet Haluk Koç, 4. Nihat Yeşil, 5. Ali Rıza Erbay, 6. Celalettin Koç, 7. Semra Dinçer, 8. Barış Ozan Vural, 9. Ali Yılmaz, 10. Selma Ergen, 11. Abidin Şahin, 12. Emre Aydın, 13. Canan Güllü, 14. Erol Bektaş."

İstanbul 1. Bölge:

1.Şafak Pavey, 2. Gamze Akkuş İlgezdi, 3. Gürsel Tekin, 4. Barış Yarkadaş, 5. Mehmet Akif Hamzaçebi, 6. Mahmut Tanal, 7. İlhan Kesici, 8. Oğuz Kaan Salıcı, 9 .Onursal Adıgüzel, 10. Ali Özcan, 11. Yakup Akkaya, 12. Metin Ağırman, 13. Kadir Gökmen Öğüt, 14. Cem Haydar Bektaş, 15. Birsen Tursun Demirel, 16. İrfan Karacan, 17. Berhan Şimşek, 18. Derya Şentürk, 19. Necdet Saraç, 20. Hasan Uzunyayla, 21. İlkay Orhan, 22. Erkan Başboğa, 23. Nurettin Sarıbal, 24. Hüsniye Kaya, 25. Özgen Nama, 26. Süleyman Güzel, 27. İsmail Altay, 28. Süleyman Bayraktutan, 29. Havana Başaran, 30. Umut Çakır, 31. Yelda Gargun.

İstanbul 2.Bölge:

1.Selina Doğan, 2. Aykut Erdoğdu, 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 4. Dursun Çiçek, 5. Süleyman Sencer Ayata, 6. Gülay Yedekci, 7. Kadri Enis Berberoğlu, 8. Didem Engin, 9. Mustafa Sarıgül,10. Çetin Soysal, 11. Melda Onur, 12. Yüksel Mansur Kılınç, 13. Cengiz Alp, 14. Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu, 15. Gül Yüksel, 16. Zeynel Öztürk, 17. İnan Güney, 18. Özgür Koçak, 19. Güven Karataş, 20. Mustafa Ozan Şer, 21. Yusuf Ergüven, 22. Kemal Büyükbayrak, 23. Fatma Genç, 24. Fidan Aslan Eroğlu, 25. Kadir Demirgöz, 26. Halit Özyurt.

İstanbul 3.Bölge:

1.Bihlun Tamaylıgil, 2. İlhan Cihaner, 3. Engin Altay, 4. Ali Şeker, 5. Erdoğan Toprak, 6. Eren Erdem, 7. Mehmet Bekaroğlu, 8. Zeynel Emre, 9. Sibel Özdemir, 10. Seyhan Erdoğdu, 11. Fevzi Gümüş, 12. Emine Gülizar Emecan, 13. Ali Özgündüz, 14. Gökhan Gümüşdağ, 15. Süleyman Çelebi, 16. Çetin Çapan, 17. Efkan Bolaç, 18. Özgür Karabat, 19. Hüseyin Özkahraman, 20 Erhan Bozan, 21. Tülay Ateş, 22. Mehtap Albayrak, 23. Rıza Akpolat, 24. Kemal Çebi, 25. Şahanım Meter, 26. Taşkan Uysal, 27. Selçuk Müsnat Hazinedar, 28. Özlem Durdağı Dokuyucu, 29. Türkan Kebeci, 30. Başak Merih Eriçok, 31. Seda Önder.

İzmir 1. Bölge:

1.Selin Sayek Böke, 2. Musa Çam, 3. Ahmet Tuncay Özkan, 4. Tacettin Bayır, 5. Özcan Purçu, 6. Ali Yiğit, 7. Murat Bakan, 8. Muhsin Kurt, 9. Ali Hıdır Uludağ, 10. Ednan Arslan, 11. Sevda Erdan Kılıç, 12. Nilay Kökkılınç, 13. Muzaffer Emir Cömert.

İzmir 2.Bölge:

1. Zeynep Altıok, 2. Kemal Kılıçdaroğlu, 3. Zekeriya Temizel, 4. Mustafa Ali Balbay, 5. Aytun Çıray, 6. Atila Sertel, 7. Kamil Okyay Sındır, 8. Ali Engin, 9. Hüseyin Sezer, 10. Ülkümen Rodoplu, 11. Ali Kemal Elitaş, 12. Sibel Parmaksız, 13. Nurgül Uçar Aktuğ." - ANKARA

Kaynak: İHA