CHP Myk Toplantısı Sona Erdi

CHP Myk Toplantısı Sona Erdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nin 3 Haziran Pazar Günü Saat 20.00'de Toplanacağı Belirtilirken, 2 Haziran'da Yeniden Toplanacak Myk'da Belirlenen Milletvekili Aday Listelerinin Ertesi Gün Parti Meclisi'ne Sunulacağı Bildirildi.

CHP Myk Toplantısı Sona Erdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi'nin 3 Haziran Pazar günü saat 20.00'de toplanacağı belirtilirken, 2 Haziran'da yeniden toplanacak MYK'da belirlenen milletvekili aday listelerinin ertesi gün Parti Meclisi'ne sunulacağı bildirildi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. 15.00-18.00 saatleri arasında yapılan toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi'nin cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili kararına ilişkin sözleri ve Anayasa Mahkemesi'nin Başbakan Erdoğan'a karşı suç duyurusunda bulunma kararının değerlendirildiği öğrenildi. Toplantıda ele alınan konulardan birinin de Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Dolmabahçe Sarayı'nda yaptığı 3 saatlik görüşme olduğu

kaydedildi.

MYK'da CHP'nin 6 ilde yaptığı önseçimlerin de değerlendirildiği, önseçimlerde bölgesel dengesizlikler ortaya çıktığı yönünde değerlendirme yapıldığı, merkez yoklamasının da önseçimin de sakıncaları olduğu sonucuna varıldığı öğrenildi. Her ilde çıkartılacak milletvekili aday sayısının iki katı kadar aday adayı çıkartılarak seçimin halka bırakılmasının daha doğru olacağının belirtildiği kaydedildi.

Öte yandan, CHP'nin parti propagandası için Alinur Velidedeoğlu'nun da sahiplerinden olduğu Güzel Sanatlar Saatchi and Saatchi Ajansı ile anlaşmaya varıldığı bildirildi. MYK'da CHP'nin seçim mitingleri programının konuşulmadığı belirtilirken, eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun milletvekili adaylığı için CHP'ye herhangi bir başvurusunun olmadığı, CHP'nin de kendisine teklif götürmediği öğrenildi.

Ayrıca, 3 Haziran Pazar günü saat 20.00'da CHP Parti Meclisi'nin toplanacağı belirtilirken, 2 Haziran'da yeniden toplanacak MYK'da belirlenen milletvekili aday listelerinin ertesi gün Parti Meclisi'ne sunulacağı bildirildi.

(MÜG-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA