CHP Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na Destek

CHP Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na Destek

CHP'nin Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri ve Sivas milletvekilleri yaptıkları ortak açıklama ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiklerini bildirdi.

CHP Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na Destek

CHP'nin Ankara, Eskişehir, Konya, Kayseri ve Sivas milletvekilleri yaptıkları ortak açıklama ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiklerini bildirdi. 

Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök ile Ankara Milletvekilleri Gülsün Bilgehan, Murat Emir, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Aylin Nazlıaka, Şenal Sarıhan, Nihat Yeşil, Necati Yılmaz, Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt ve Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, ortak yazılı açıklama yaptı. 

Olağan kurultay süreci devam ederken, olağanüstü kurultay taleplerini doğru ve gerekli bulmadıklarını belirten milletvekilleri açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"CHP Genel Başkanlığı için yeni adaylar olmasını demokratik zenginlik olarak değerlendirirken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içi demokrasiyi yerleştirmek için yaptığı özverili çalışmaları önemsiyoruz. Olağan kurultay sürecinin de demokratik koşullar içerisinde geçeceğine inanıyor, Ankara, Eskişehir, Kayseri, Konya ve Sivas milletvekilleri olarak Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz."

Kaynak: AA