CHP Milletvekilleri Elazığ'da

CHP Milletvekilleri Elazığ'da

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve İstanbul Milletvekili Ali Özcan, parti çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi.

CHP Milletvekilleri Elazığ'da

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve İstanbul Milletvekili Ali Özcan, parti çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi.

CHP milletvekilleri beraberlerindeki heyetle Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Heyet daha sonra Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal'a ziyarette bulundu.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Sarıhan, partisinin Elazığ teşkilatından sorumlu milletvekili olarak, hem partisinin hem de Elazığ'ın sorunlarını dinlemek ve çözüm önerilerinde bulunmak amacıyla kente geldiklerini söyledi.

Bu kapsamda çeşitli ziyaretler gerçekleştireceklerini ifade eden Sarıhan, Elazığ halkıyla kaynaşmak ve bir arada olmak istediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ifade ettiği gibi laiklik ülkemizin var olma nedeni, anayasa ve cumhuriyeti kuran bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de temel hak ve ilkedir. Elbette sadece laiklik değil, hem demokrasi hem özgürlükler hem de hukuk devleti olma konusundaki bütün ilkelere sahibiz. Bugün sayısal olarak parlamentoda varlığımızın az olmasının bütün dünyanın ve Türkiye'nin içinde yaşadığı koşullardan kaynaklanan bir takım nedenleri var. Ama kısa zamanda bunun telafi edileceği ve ülkenin yeniden halkın, cumhuriyetin değerlerine sahip bir iktidar tarafından yönetilmeye başlandığı bir sürecin geleceği inancındayız."

CHP İstanbul Milletvekili Özcan ise partisinin ilkeler, prensipler ve disiplin partisi olduğunu belirterek, laiklik, düşünce ve basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede hukuktan ve demokrasiden söz edilemeyeceğini kaydetti.

Kaynak: AA