CHP Milletvekili Özdemir: "AK Parti ve Bazı Medya Kuruluşları Yargı Kararlarını Tartışmaya Açıyor"

CHP Milletvekili Özdemir: "AK Parti ve Bazı Medya Kuruluşları Yargı Kararlarını Tartışmaya Açıyor"

CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, AK Parti ve Bazı Medya Kuruluşlarının Bilinçli Olarak Yargı Kararlarını Tartışmaya Açtığını Savundu. Yargı Mensuplarının Verdiği Mahkeme Kararlarının Doğruluğunu Onların da Bildiğini İfade Eden Özdemir, İktidar Partisini Karşı Devrim Yapmakla Suçladı.

CHP Milletvekili Özdemir:

CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, AK Parti ve bazı medya kuruluşlarının bilinçli olarak yargı kararlarını tartışmaya açtığını savundu. Yargı mensuplarının verdiği mahkeme kararlarının doğruluğunu onların da bildiğini ifade eden Özdemir, iktidar partisini karşı devrim yapmakla suçladı.

CHP Sivas 3. İl Danışma Toplantısı bugün parti binasında yapıldı. Parti üyesi vatandaşların da hazır bulunduğu toplantıda CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, ülke ve Sivas gündemine ilişkin konuları değerlendirdi.

İktidar partisinin icraatlarını eleştiren Özdemir, AK Parti'nin cumhuriyetin değerleriyle kavgalı olduğunu iddia etti.

Ekonomini her geçen gün köyüye gittiğini savunan Özdemir, esnafların siftah yapmadan dükkan kapattıklarını anlattı. Özdemir, hükümetin yeni yatırımlar yapmak yerine, var olanları, yabancılar başta olmak üzere sattığını ve ülkede işsizliğin her geçen gün derinleştiğini kaydetti.

Yargı kurumlarının gündemi sarsan mahkeme kararları hakkında da konuşan Milletvekili Malik Ejder Özdemir, ülkenin Cumhuriyet tarihinin en büyük baskısı altında olduğunu iddia etti. Özdemir, "AK Parti ve yandaş medya son günlerde yargı kararlarını tartışma konusu yaparak aslında hukuku tartışılır hale getirmek istiyor. AK Parti bu politikasını yabancı ülkelerde de sürdürüyor. Yargı kararlarının doğru olduğunu aslında onlar da biliyor" şeklinde konuştu.

Türkiye'de din ve vicdan özgürlüğü olduğunu savunan Özdemir, "Ülkemizde vatandaşa, 'orunucu tutamazsın, namazını kılamazsın diyen mi var ? Dışişleri Bakanı Ali Babacan, utanmadan, sıkılmadan yabancı ülkelerde 'Türkiye'de dindarlar baskı altın' diyor" diye konuştu.

AK Parti'nin kapatılması davasına da değinen Malik Ejder Özdemir, AK Parti üyelerinin söylemleriyle cami duvarına işercesine partilerini kapattırmak için çaba gösterdiğini iddia etti. Milletvekili Özdemir, ABD basınında çıkan "Devrimler Türk toplumuna travma yaşattı" haberiyle ilgili kendisini savunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet'in "Eğer beni eleştirenler Devrim Kanunları'nı okudularsa Meclis'in ortasında eşek gibi anırırım" sözlerini de değerlendirdi.

Lozan Anlaşması'nın anlaşılamamakla suçlandıklarını belirten Özdemir, "Lozan Anlaşması, Türkiye'nin tapusudur. Cumhuriyet devrimlerinin en büyüğüdür. Dengir Mir Mehmet'in anıracağı yer Meclis değildir. Gidip başka yerde anırsın" dedi.