CHP Milletvekili Koç Keşan'da

CHP Milletvekili Koç Keşan'da

CHP Genel Başkanlığı İçin Adaylığını Açıklayan Samsun Milletvekili Haluk Koç, CHP'yi Yerel Seçimlerde Büyük Bir Başarısızlığın Beklediğini Söyledi.

CHP Milletvekili Koç Keşan'da

CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Samsun Milletvekili Haluk Koç, CHP'yi yerel seçimlerde büyük bir başarısızlığın beklediğini söyledi.

Edirne'nin Keşan ilçesinde partililerle bir araya gelen Haluk Koç, Keşanspor Düğün Salonu'nda bir konuşma yaptı. CHP içinde çeşitli nedenler ile uzaklaştırılmış herkesin gelip taşın altına elini koymasını isteyen Koç, "Eğer genel başkan seçilirsem, herkesin genel başkanı olma sözünü Keşan'da da veriyorum. Hiç kimseyi dışlamadan herkesi kucaklayarak önce CHP de birlik, sonra Türkiye'de solda birliği gerçekleştirecek bir mücadelenin başlangıcını ortaya koymuş bulunuyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Adayı Koç, otobüsünün üzerinde "Cumhuriyet Halk Partisi" yazdığını belirterek, "Demek ki kurumun yaşaması için biz bu mücadeleyi veriyoruz.Yaşasın CHP. CHP'de bir yenileşme ve gençleşme hareketi başlatacağız" diye konuştu. Kendilerinin ön seçim istediklerini ve adayların da ön seçimle belirlenmesi gerektiğini de söyleyen Koç, "Partimizin yaptığı yanlışlar dile getirilirken, bir çok il ve ilçede kurbanlar veriyoruz. Edirne de bundan nasibini aldı. Kendi üyesinden çekinen bir siyasi parti

olmaz" şeklinde konuştu.

Yerel seçimde CHP'yi büyük bir başarısızlığın da beklediğini anlatan Koç, partide değişim taleplerini korkmadan ortaya koyduklarını ve bu sayının her gün arttığını söyledi. Koç, Baykal'ın kararları tek başına aldığını ve "Ben karar verdim. Siz uygulayın" anlayışı içinde olduğunu savundu. Halkın içinde olmadan siyaset yapılamayacağını da söyleyen Koç,"Vatandaşın elini sıkmadan, siyaset olur mu? Halka yüzünü dönersen yüzde 20, halkın içine girersen yüzde 40'ın üzerinde oy alırsın.CHP'ye bu ülkenin ihtiyacı

var. Sadece iktidarın günlük politikalarını eleştirerek siyaset yapılmaz" diye konuştu.

CHP içinde çeşitli nedenler ile uzaklaştırılmış herkesin gelip taşın altına elini koymasını isteyen Koç, "Eğer genel başkan seçilirsem, herkesin genel başkanı olma sözünü Keşan'da da veriyorum. Hiç kimseyi dışlamadan herkesi kucaklayarak önce CHP de birlik, sonra Türkiye'de solda birliği gerçekleştirecek bir mücadelenin başlangıcını ortaya koymuş bulunuyorum. Bu yönetimle bir yere varamayız" şeklinde konuştu.

(ÖÇ-CİN-NÇ-Y)