CHP Milletvekili Havutça: Hükümet Memuru ve Emeklisini Kandırıyor
Haberler » Politika » CHP Milletvekili Havutça: Hükümet Memuru ve Emeklisini Kandırıyor - Haber

CHP Milletvekili Havutça: Hükümet Memuru ve Emeklisini Kandırıyor

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, hükümetin kendi belirlediği şartlarla yürütülen toplu sözleşme görüşmelerine atıfta bulunarak, "Bunlar ortaoyunu oynuyor, memuru ve emeklisini kandırıyorlar.

CHP Milletvekili Havutça: Hükümet Memuru ve Emeklisini Kandırıyor

CHP Milletvekili , hükümetin kendi belirlediği şartlarla yürütülen toplu sözleşme görüşmelerine atıfta bulunarak, "Bunlar ortaoyunu oynuyor, memuru ve emeklisini kandırıyorlar." dedi. Yaklaşık 5 milyon memur ve memur emeklisinin aileleriyle beraber 20 milyon kişiyi etkileyen toplu sözleşme görüşmelerinin hükümeti tarafından tek taraflı götürüldüğünü, zam ve sosyal hakların belirleneceği bu görüşmelerin memur ve memur emeklisi aleyhinde olduğunu iddia etti.


Milletvekili Havutça, yaptığı açıklamada, "Hükümetin, grev ve toplu sözleşme hakkı önündeki yasal ve fiili engelleri kaldırarak, Avrupa ülkelerinde uygulanan içtihatlar gibi bütün sendikaların temsilcileriyle masaya adil ve eşit bir şekilde oturması gerekmektedir." dedi. Hükümetin, uyguladığı politikalarla memur ve memur emeklisini açlık sınırının altında yaşamaya zorladığını, emeklilerin ekonomik ve sosyal sıkıntılarının giderilmesi insanca bir ücret verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: CİHAN