CHP ve MHP Arasında Gerilim Dolu Bayram Ziyareti

CHP ve MHP Arasında Gerilim Dolu Bayram Ziyareti

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Partilerin bayramlaşma gününde en gergin ziyaret CHP ve MHP heyeti arasında yaşandı. MHP'ye "koltuk değneği" diyen CHP'ye MHP'den cevap geldi: CHP de tekerlekli sandalye oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile Parti Meclisi Üyeleri Yaşar Seyman, Cemal Canpolat ve Elif Uzunşimşek, CHP Genel Merkezinde bayramlaşma için gelenleri kabul etti. CHP'ye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, MYK üyeleri Ankara Milletvekili Mustafa Mit ile Ömer Demirel, bayram ziyaretinde bulundu.

GÜLÜŞMELERLE BAŞLADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik, "MHP ile de böyle bir koalisyon yapabilmeyi arzu ederdik ancak hayırlısı başka şekildeymiş." ifadelerini kullandı. Bu açıklama üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Hayırlı olsun." dedi. Bu diyaloglar gülüşmelere sebep oldu.

##7518827##

"KOLTUK DEĞNEĞİ" YAKIŞTIRMASINA CEVAP: CHP TEKERLEKLİ SANDALYE OLDU

MHP'nin tavrının başka bir partinin işine yaradığını söylemenin haksızlık olduğunu dile getiren Karakaya, 'koltuk değneği' olduğu yakıştırmalarının doğru olmadığını vurguladı. O zaman CHP'ye de "tekerlekli sandalye oldu" denebileceğini belirten Karakaya, ülkede bir an önce bir hükümetin kurulması gerektiğini vurguladı. AK Parti-CHP koalisyonu geliyor gibi olduğunu anlatan Karakaya, hayırlı olması temennisinde bulundu. "İnşallah iyi şeyler olacaktır." diyen Karakaya, önemli olanın milletin verdiği yetkiyi çok iyi kullanmak olduğuna dikkat çekti.

BARIŞ MANÇO ŞARKISIYLA GÖNDERME

Rahmetli Barış Manço'nun şarkısının "Sanki biraz naz ediyorsun ama senin bana gönlün var gibi gibi." sözlerini hatırlatan Karakaya'ya Özçelik, MHP'nin aldığı kararlara saygı gösterdiklerini ifade etti. Gönüllerinin MHP ile böyle bir çalışmayı yapabilmek olduğunu belirten Özçelik, seçim vaatlerini hatırlattı.

##7519118##

HDP ATIŞMASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, HDP konusundaki tutumlarını çok net ortaya koyduklarını ifade etti. "Bir milli irade var, buna da saygılıyız. Bizim karşı olduğumuz; milletin iradesini alanların, oraya taşınırken söylediklerini unutmalarıdır." diyen Karakaya, hala bir terör örgütüyle aralarına bir mesafe koymadıklarını söyledi. Bu mesafe konulmadıkça HDP'ye bakışlarının değişmeyeceğini dile getiren Karakaya, MHP'nin tutumunun 7 Haziran seçim akşamı açıklandığını kaydetti.

"İSMET YILMAZ'A DESTEK VERDİNİZ"

Meclis Başkanlığı seçim sürecini hatırlatan Karakaya, o zaman Ekmeleddin İhsanoğlu'na da destek verileceğini ifade etti. Bu sözler üzerine Özçelik, "Şeffaf bir şekilde İsmet Yılmaz'a verdik diyorsunuz." dedi. Karakaya ise "Biz oy vermedik, yanlışımız da yok." karşılığını verdi.

HDP konusunda MHP ile farklı düşündüklerini anlatan Özçelik, terör ve şiddete kendilerinin de karşı olduklarını vurguladı. Özçelik, MHP'ye yönelik "Siz bir tek PKK'yı vurup yok edelim, gerisi yok." dedi. Karakaya ise bu konuda yanlış düşündüklerini ifade etti.

İKİ HEYET ARASINDA GERGİN ANLAR

Bir süre yaşanan diyalogların ardından Özçelik, "Sonunda siz AKP'ye dışardan destek verir seçime götürürsünüz, hayırlı olsun." diye konuştu. Bu sözler üzerine Karakaya, "Siz AKP ile koalisyon kurarsınız." karşılığını vererek, "Cumhurbaşkanına bu yolu açan da sizsiniz. Buralara gelmeye gerek yok." şeklinde konuştu. Yaşanan tartışmanın ardından iki partinin bayramlaşma heyeti birlikte kalktı.

MHP'nin ardından ise Saadet Partisi bayramlaşmak için CHP'ye geldi. Konu yine koalisyon görüşmeleri oldu.

CHP ve MHP Arasında Gerilim Dolu Bayram Ziyareti
CHP ve MHP Arasında Gerilim Dolu Bayram Ziyareti

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title