CHP Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan Kimdir?
Haberler » Güncel » CHP Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan Kimdir? - Haber

CHP Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Haluk Bozdoğan'ı seçti. Haluk Bozdoğan kimdir, nerelidir, mesleği nedir?

CHP Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan Adayı Haluk Bozdoğan Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Mersin İlçesi Belediye Başkan adayını belirledi. Tarsus İlçesi Belediye Başkan adayı kimdir, nerelidir, mesleği nedir?

HALUK BOZDOĞAN KİMDİR?

Haluk Bozdoğan 1 Ağustos 1963 Tarsus doğumludur. Dumlupınar İlkokulu ve Kasım Ekenler Ortaokulu'da okudu. Tarsus Lisesi'den mezun oldu. 1981'de Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. 1983'te üniversite sınavı ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, 1984'te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne geçerek eğitimini burada tamamladı ve 27 Haziran 1987'de mezun oldu.

1987'DE MESLEK HAYATINA BAŞLADI

Haluk Bozdoğan, 1987-1989 yılları arasında Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde göreve başladı. 1989'da Tarsus Çamlıyayla Sağlık Ocağı'da, 1999-2000 arasında Çamalan Sağlık Ocağı'da görev yaptı.2001-2011 yılları arasında Kütahya Şaphane İlçesi Sağlık Ocağı, Özel Bahşiş Sağlık Ocağı ve Fahrettin Paşa Mahallesi 8 Nolu Sağlık Ocağı, 2 Nolu Demirkapı Sağlık Ocağı ve Emekliler Cemiyeti Sağlık Ocağı doktorluğu görevinde bulunan Bozdoğan, aynı yıllarda Tarsus Askerlik Şubesi, Adliye ve cezaevi hekimliği yaptı.

SAĞLIK ALANINDA KENDİNİ GELİŞTİRDİ

Bugüne kadar, Kardiyoloji, Netroloji, Dâhiliye, Üroloji, Hipertansiyon, Göğüs Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları 184 seminer sertifikası bulunan Bozdoğan, İnsan Kaynakları ile Halkla İlişkiler Uzmanlığı kurslarını bitirdi ve İş Yeri Hekimliği, Hekimliği, Turizm Hekimliği sertifikalarına sahiptir.

Tabipler Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Halk Derneği, Barış Derneği üyesi olan Bozdoğan, 2019 yerel seçimlerinde CHP tarafından Tarsus Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Manşet

Haberler