CHP'liler, Milletvekilinin Kaçırılmasını Protesto Etti
Haberler » Güncel » CHP'liler, Milletvekilinin Kaçırılmasını Protesto Etti - Haber

CHP'liler, Milletvekilinin Kaçırılmasını Protesto Etti

Taksim Meydanı'nda toplanan CHP'liler, Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasını protesto etti.

CHP'liler, Milletvekilinin Kaçırılmasını Protesto Etti

Meydanı'nda toplanan CHP'liler, Milletvekili 'ün kaçırılmasını protesto etti. CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı, "Bu olay, yıllardır bu bölgede yürütülen iktidar politikalarının, sorunu çözmekten çok artırmaya yönelik olduğunu bir kez daha göstermiştir" dedi.

CHP İstanbul İl örgütüne bağlı partililer, akşam saat 22.00 sıralarında Taksim Meydan'ında toplanarak CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasını protesto etti. Atatürk Anıtı önünde toplanan yaklaşık 500 kişi, kaçırılma olayını alkışlarla ve oturarak protesto etti. Grup, daha sonra üzerinde 'Millet vekilini bekliyor' yazılı pankart açtı.

Burada bir basın açıklaması yapan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, "Kimlikleri, etnik kökenleri, üyesi bulundukları parti ne olursa olsun milletvekilleri, halkın oylarıyla seçilmiş kişilerdir ve onların özgürlüklerine yönelen bu tür eylemler halkın iradesini hiçe saymak demektir ve kabul edilemez" dedi.

Bu olayın barış çabalarına bir katkısı olmayacağını vurgulayan Salıcı, "Bu olay, yıllardır bu bölgede yürütülen iktidar politikalarının sorunu çözmekten çok artırmaya yönelik olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu andan itibaren, milletvekilimizin can güvenliğinden, onu kaçıranlar kadar sorunu çözmesi gereken iktidar da sorumludur. CHP, 'Herkes için barış' ortamı sağlanana kadar toplumsal barış yolundaki mücadelesine devam edecektir" şeklinde konuştu.

CHP'liler Milletvekili Hüseyin Aygün serbest kalıncaya kadar her gün akşam Taksim meydanda buluşmayı kararlaştırarak buradan ayrıldı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler