CHP'liler Güzergahı Beğenmedi Trafiği Felç Etti

CHP'liler Güzergahı Beğenmedi Trafiği Felç Etti

CHP'liler güzergahı beğenmedi trafiği felç etti 19 Mayıs için alternatif tören yapan ve yürüyüş için kendilerine gösterilen güzergahı beğenmeyen CHP'liler Manisa'nın en işlek caddesine girerek trafiği felç etti CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel polis kamerasına seslenerek,...

CHP'liler güzergahı beğenmedi trafiği felç etti
19 Mayıs için alternatif tören yapan ve yürüyüş için kendilerine gösterilen güzergahı beğenmeyen CHP'liler Manisa'nın en işlek caddesine girerek trafiği felç etti
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel polis kamerasına seslenerek, "Ne güzergah verirseniz verin. Bundan sonra Manisa'nın güzergahı bu güzergahtır"

MANİSA - CHP Manisa İl Teşkilatı tarafından alternatif olarak gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yürüyüşünde güzergah krizi yaşandı. Kendilerine gösterilen güzergahın ıssız olması nedeniyle yönlerini şehrin en işlek caddesine çeviren CHP'liler yoğun trafiğin içinden alkışlarla yürüdü. Kendisini çeken polis kamerasına dönerek seslenen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, "Ne güzergah verirseniz verin. Bundan sonra Manisa'nın güzergahı bu güzergahtır, hodri meydan" dedi.
CHP Manisa İl Teşkilatı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramına alternatif olarak gerçekleştirilmek istenen alternatif kutlama öncesi yürüyüş için verilen güzergah krize neden oldu. Kendilerine şehrin en ıssız caddelerinden biri olan Çarşı Bulvarının tahsis edilmesine tepki gösteren CHP'liler polis noktasını geçtikten sonra yönlerini şehrin en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesine çevirmek istedi. Polisin valilik genelgesi uyarısına ve ikazları üzerine kısa süreli bir tartışma yaşanırken CHP'li Özel de, "Suç duyurusunda bulunun, fezleke yollayın. Sizin hiçbir sorumluluğunuz yok. Bütün sorumluluk bende. Ben il başkanına diyorum ki, CHP grup Başkanvekili olarak buradan yürüyeceğiz. Selam söyle valiye" diyerek alkışlarla yürüyüşü başlattı. Yoğun trafiğin arasından yürüyen CHP'liler zaman zaman trafiğin sıkışmasına da neden oldu. Yürüyüş sırasında mikrofonu eline alarak Manisalılara seslenen Özel, "Mesir, Cumhuriyet Caddesinden, Atatürk'ü anmak Bit pazarından olamaz. Buradan Manisa'yı yönetenlere sesleniyoruz. Bundan sonra güzergahımız budur, hodri meydan" dedi.
CHP'liler marşlar ve alkışlar eşliğinde yaklaşık 2 kilometre yürüyerek Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Caddesi güzergahından Cumhuriyet Meydanına ulaştı. Polis arama noktasından meydana giren CHP'liler saygı duruşunda bulunduktan ve İstiklal Marşını okuduktan sonra Milli Egemenlik Anıtına çelenk sundu. Anıta CHP İl Başkanlığının yanı sıra Eğitim İş Manisa Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği de çelenk sundu.
Burada bir konuşma yapan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Mesir'in bile önemi var, atlar, beygirler, at arabaları ana caddeden gidecek, yolu kullanacak Sultan Camisine kadar gidecek. Yanlış mı hayır, biz de o kortejin içindeyiz. Herhangi bir haftanın kutlaması var önde mehter arkada protokol bu yolu yürüyecek. Yürüsün mü yürüsün. Biz de orada yürüyoruz. Ama 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Atatürk anılacak, gençler saygısını sunacak, 'Bit pazarından gidin gözümüze gözükmeyin' deniyor. Şimdi buradan Manisa'yı yönetenlere de Türkiye'yi yönetenlere de sesleniyoruz. Bundan sonra güzergah tartışmasını yaparken kendi kendinize iki kere düşünün. Siz ne güzergah verirseniz verin" dedikten sonra kamera çekimi yapan polis memurunu işaret ederek, "Polis kamerası gel, gel" diyerek polis kamerasına doğru şunları söyledi: "Ne güzergah verirseniz verin. Bundan sonra Manisa'nın güzergahı bu güzergahtır." dedi.