-CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Kıvırcık Ali İçin Başsağlığı Mesajı - Haberler
Haberi Paylaş

-CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Kıvırcık Ali İçin Başsağlığı Mesajı

ANKA - Haberler | Yerel
-CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Kıvırcık Ali İçin Başsağlığı Mesajı

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Özütemiz'in Trafik Kazasında Yaşamını Yitirmesi Nedeniyle Başsağlığı Mesajı Yayınladı

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz'in trafik kazasında yaşamını yitirmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz'in trafik kazasında yaşamını yitirmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu mesajında halk arasında Kıvırcık Ali olarak bilinen Ali Özütemiz'in "Türkülerden Türkülere yol Eyleyen" dizelerini kullandı. Özütemiz'e rahmet, ailesi ve türküseverlere de başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu mesajında şunları kaydetti:

"Tokat'ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü'nde dokuz kardeşin en küçğüü olarak dünyaya gelen ve ilkokul yıllarında babasının sazını çalarak türkü söylemeye başlayan Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali)'nin trafik kazası sonuçu öldüğünü büyük bir üzüntüyle öğrendim. "Türkülerden Türkülere Yol Eyleyen" Kıvırcık Ali, "Geriye Dönün Seneler", "Hepimize Yeter Dünya" ve "Gül Tükendi Ben Tükendim" ile her türkü severin evine girdi. Türküleri dillerden dillere dolaşacak olan Kıvırcık Ali'ye rahmet, Özütemiz ailesiyle türküseverlere başsağlığı dilerim."(ANKA)

(ZHR/ÖMR) - Ankara

ANKA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title