CHP Lideri Baykal'ın Erdek Ziyareti

CHP Lideri Baykal'ın Erdek Ziyareti

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Son Yıllarda Türkiye'deki Dolar Milyarderi Sayısının Arttığını ve Türkiye'de Japonya'dan Daha Fazla Dolar Milyarderi Olduğunu İfade Ederek, Türkiye'nin Acil Olarak Sosyal Demokrat Bir İktidara İhtiyacı Olduğunu Söyledi.

CHP Lideri Baykal'ın Erdek Ziyareti

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son yıllarda Türkiye'deki dolar milyarderi sayısının arttığını ve Türkiye'de Japonya'dan daha fazla dolar milyarderi olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin acil olarak sosyal demokrat bir iktidara ihtiyacı olduğunu söyledi.

CHP lideri Deniz Baykal, Balıkesir'in Susurluk ilçesindeki temaslarının ardından partisine ait otobüsle Bandırma'ya geldi. Bandırma girişinde partililer tarafından karşılanan Baykal, uzun araç konvoyu eşliğinde Bandırma ve Edincik beldelerinde otobüsle turlayarak halkı selamladı. Partisinin ilçe başkanlığı binasını açmak üzere Erdek'e geçen Baykal'ı, Erdek girişinde Düzler mevkisinde yola çıkan çok sayıda partili davul-zurna çalarak karşıladı. CHP Erdek İlçe Başkanlığı binasının açılış töreninde partililere hitap eden Deniz Baykal, Türkiye'nin son 6 yılda 280 milyar dolar ek borç yaptığını belirterek, son yıllarda Türkiye'deki dolar milyarderi sayısının da arttığını söyledi. Türkiye'de Japonya'dan daha fazla dolar milyarderi olduğunu kaydeden Baykal, "Türkiye'de bir şeyin sayısı çok arttı. Dolar milyarderlerinin sayısı çok arttı. Türkiye'de, Japonya'dan daha fazla dolar milyarderi var. Japonya bizim 10 kat zenginimiz. Ortalama vatandaş da, adaletle paylaşılmış ortalama vatandaş, bizden 10 kat daha zengin ama Japonya'da dolar milyarderinin sayısı Türkiye'den az. Bu ne demek; Türkiye'ye acele sosyal demokrat iktidar lazım demek. Tezgaha, işyerine, dükkana, esnafa, insana saygısı olan, insanı ayırmayan, bölmeyen, Alevi, Kürt, Sünni demeyen, vatandaş diyen, insan diyen anlayışa ihtiyaç var. Türkiye'de bir şeyin değişmesi lazım, oraya geldik. Her türlü imkan verildi, her türlü şans tanındı. Sonuç ortada, ne oldu? Devam mı diyeceğiz bunlara? Bu kadar yaptınız, daha da yapmaya devam edin mi diyeceğiz Allah aşkına" dedi.

CHP'nin Türkiye'nin sigortası olduğunu söyleyen Baykal, "Yarın ne olacağız, ülkeyi parçalıyorlar, bölüyorlar, bağımsızlığımız elden gidiyor diye kaygılanınca gözünüzü nereye dikiyorsunuz? Cumhuriyet Halk Partisi'ne. Çünkü CHP, Türkiye'nin sigortasıdır. CHP'ye hiç oy vermemiş vatandaşlarımız bile 'İyi ki CHP var. Bunların hakkından CHP gelir diyorlar" şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda annelerin Anneler Günü'nü de kutlayan Baykal, herkesin annesinin elini öperek hayır dualarını almasını isteyerek, "Erkeklerin de Anneler Günü'nü kutluyorum. Çünkü erkekte olsak bir kadından doğduk. Anneniz yaşıyor, sağlıklıysa en büyük nimet insan için odur. Annesinin, babasının sağ ve sağlıklı olması en büyük nimettir. Lütfen gidin benim adıma da annelerinizin elini öpün, hayır dualarını alın" diye konuştu.

Baykal, konuşması sırasında kürsüye çıkmak isteyen yaşlı bir kadını da yanına alarak birlikte konuşmasını sürdürdü. Baykal, kürsünün yanından kendisine "Deniz amca" diye seslenen bir çocuğa da, "Bana Deniz amca değil, Deniz ağabey diyeceksin" diyerek karşılık verdi. CHP lideri Baykal, parti binasının açılışını yaptıktan sonra Erdek'ten ayrıldı.

(MEY-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA