CHP Lideri Baykal, Erzincan'da

CHP Lideri Baykal, Erzincan'da

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Özel Uçakla Erzincan'a Geldi. Baykal, Erzincan'da İlk Olarak Geçit Beldesinde Yaptırılan Cemevinin Temel Atma Töreni ve Kanalizasyon Açılış Törenine Katıldı.

CHP Lideri Baykal, Erzincan'da

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, özel uçakla Erzincan'a geldi. Baykal, Erzincan'da ilk olarak Geçit beldesinde yaptırılan cemevinin temel atma töreni ve kanalizasyon açılış törenine katıldı.

Erzincan Havaalanı'ndan yaklaşık 500 aracın katıldığı konvoy ile Geçit beldesine gelen CHP Genel Başkanı Baykal, burada bir kamyonetin kasasına çıkarak yaklaşık 800 kişiye hitap etti. Baykal konuşmasında AK Parti hükümetine yüklendi.

Deniz Baykal, AK Parti'nin politikalarını sert bir dille eleştirdi ve özellikle milletvekillerinin dokunulmazlığına vurgu yaptı.

550 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını talep eden Baykal, "Sayın Başbakan eğer 550 milletvekilinin dokunulmazlığını kaldıramayacaksa, gelsin benimle kendi dokunulmazlığını kaldırsın." dedi.

Konuşmasında askerin üzerinde ellerin çekilmesi gerektiğine vurgu yapan Deniz Baykal, Ergenekon ile ilgili görüşlerini de dile getirdi, yapılması gereken çalışmalara dikkat çekti.

CHP lideri Baykal daha sonra 2 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulması planlanan 700 metrekare hizmet binasından oluşacak cemevinin temelini attı.

Deniz Baykal, Geçit beldesindeki programın ardından temel atma programına katılmak üzere otobüs ile Ulalar beldesine hareket etti.

Kaynak: CHA