CHP Lideri Baykal'dan Teröre Lanet

CHP Lideri Baykal'dan Teröre Lanet

.

CHP Lideri Baykal'dan Teröre Lanet

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şırnak'ta PKK tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu 8 askerin yaralanması ve Bingöl'de 4 orman işçisinin öldürülüp, 4'ünün de yaralanmasına yönelik terör eylemlerini lanetlediğini bildirdi. Baykal, "İşte terörün çirkin yüzü" dedi.

CHP lideri Baykal yaptığı yazılı açıklamada, "tuzaklarla, mayınlarla vatan toprağını savunanların ve kalleşçe saldırılarla ekmek parası için ter dökenlerin kanının dökmenin, canını almanın" insanlıkla bağdaşmadığını belirtti.

Şırnak'ta terör örgütü PKK tarafından döşenen mayının patlaması sonucu 8 askerin yaralandığını hatırlatan Baykal, Bingöl'de 8 orman işçisine yapılan saldırıda 4 işçinin öldüğü 4'nün de yaralandığını belirtti. Baykal, "İşte terörün çirkin yüzü" dedi. Deniz Baykal şöyle dedi:

"Bingöl'de çoluğunun çocuğunun nafakasını çıkarmak için ter döken orman işçilerinin kanının döken terör örgütü, hain emellerine ulaşmak için Şırnak'ta kurduğu tuzak ve yerleştirdiği mayınlarla da 8 askerimizi yaraladı. Bu terörün çirkin ve kanlı yüzüdür. Tuzaklarla, mayınlar vatan toprağını savunanların ve kalleşçe saldırılarla ekmek parası için ter dökenlerin kanını dökmenin, canının almanın, yaralamanın elbette insanlıkla bağdaşır bir yanı yoktur ama, böylesine hainane saldırılarda bulunanların verecekleri hesap vardır." (ANKA)

Kaynak: ANKA