CHP Lideri Baykal: "Başbakan'ın Dokunulmazlığa İhtiyacı Var"

CHP Lideri Baykal: "Başbakan'ın Dokunulmazlığa İhtiyacı Var"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dokunulmazlık Zırhını Kaybetmemek İçin Erken Seçimi Düşündüğünü İleri Sürdü.

CHP Lideri Baykal:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dokunulmazlık zırhını kaybetmemek için erken seçimi düşündüğünü ileri sürdü.

Baykal, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın dokunulmazlığa ihtiyacı olduğunu, kapatma davası nedeniylede erken seçimi düşündüğünü iddia etti.

CHP lideri Baykal, yapılabilecek bir erken seçimin nüfusu yetmediği için kapatılan belediyelerin işine geldiğini, erken seçime gidildiği takdirde bu belediyelerin ellerinden alınan belediyelik haklarının da geri verileceğini kaydetti.

Bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere özel uçakla Erzincan'a gelen Deniz Baykal, ilk olarak Geçit Beldesinde cem evi ve kanalizasyon temel atma törenlerine katıldı.

Daha sonra Ulalar beldesine geçen CHP lideri Baykal, Atatürk büstü açılışı ve bazı ziyaretlerde bulundu. Çağlayan beldesinde CHP'ye geçiş yapan belediye başkanlarına rozet takan Baykal, Altınbaşak beldesine gelerek belde halkına hitaben bir konuşma yaptı.

Altınbaşak beldesinde büyük bir coşku ile karşılanan Baykal, Belediye Hizmet binasının balkonundan önce halkı selamladı ardından da konuşmasını yaptı.

Altınbaşak beldesinin kapatılan beldelerin içerisinde olduğuna vurgu yapan Baykal, konuyu anayasa mahkemesine taşıdıklarını ve mahkeme kararı ile beldenin belediyelik hakkının geri verileceğini söyledi.

Kapatılacak beldelerin bir ikinci şansının ise erken yapılacak bir seçimde olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ında erken seçini kendi özel sebepleri nedeniyle düşündüğünü söyledi.

Baykal konuşmasına şöyle devam etti; "Eğer seçim erkene alınırsa Altınbaşak yine belediye kalır. Bakın şimdi seçimi erkene almaya düşünüyorlar. Kendi özel durumları nedeniyle. Başbakanın dokunulmazlığa ihtiyacı var. Eğer mahkeme kapatma kararı alır milletvekilliği sona erdirilirse, dokunulmazlık zırhı olmadan devam edemez. Derhal dokunulmazlık lazım. Onun için acaba meclise bağımsız falan girermiyim diye düşünüyor. Onun içinde seçim yapması gerekiyor. O nedenle seçimi erkene alması gerekiyor. Seçimi erkene alırsa altınbaşak'ın belediyeliği de kurtulur" dedi.

Deniz Baykal konuşmasının ardından yine geldiği gibi otobüse binerek konvoy halinde Altınbaşak beldesinden ayrıldı.

CHP Genel Başkanı Baykal daha sonra Yoğurtlu beldesini ziyaret etti.