CHP'li Yöneticiler de Hüsrana

CHP'li Yöneticiler de Hüsrana

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Seçimler İçin Oluşturduğu Merkez Sağdan İsimlerin de Yer Aldığı 'Milli Takım' Stratejisi Tutmadı.

CHP'li Yöneticiler de Hüsrana

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Anadolu Solu yaklaşımının ardından "merkez sağa" açılma stratejisi de resmi olmayan sonuçlara göre tutmadı. Büyük umutlarla aday olan çok sayıda Anavatan Partisi kökenli isim de parlamentoya giremedi.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, CHP'nin merkez sağdan transfer ettiği isimlerden sadece İlhan Kesici Meclis'e giriyor. Bitlis 1. sıradan aday olan eski Anavatanlı Edip Safter Gaydalı ve Yozgat 1. sıradan adayı Lütfullah Kayalar seçilemedi. CHP'nin "aşiret desteği" ile Meclis'e girme stratejisi de olumsuz sonuçlandı. Van'dan Şerif Bedirhanoğlu, Şırnak'tan Neşet Ökten Meclis'e giremedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerinden Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız, Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer ve Muş Milletvekili Şerif Ertuğrul da seçilemedi.

PAPİLA'YA KIRMIZI KART

CHP'nin Zonguldak 4'üncü sıra adayı eski Hakem Cem Papila da seçilemedi. Olaylı Beşiktaş-Samsunspor maçında hakemlik yapan Papila, Beşiktaşlı taraftarların tepkisini çekmişti.(ANKA)

Kaynak: ANKA