"Eylül Ayından İtibaren CHP Gençliği Gündeme Damga Vuracak" - Haberler
Haberi Paylaş

"Eylül Ayından İtibaren CHP Gençliği Gündeme Damga Vuracak"

ANKA - Haberler | Güncel

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Eylül ayından itibaren CHP gençliğinin Türkiye'nin her yerinde gündeme damga vuracağını söyledi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Eylül ayından itibaren CHP gençliğinin Türkiye'nin her yerinde gündeme damga vuracağını belirterek, Türkiye'nin sosyal demokrat bir iktidara ihtiyacı olduğunu ve sosyal belediyeciliği de en iyi sosyal demokrat anlayışın gerçekleştirebileceğini kaydettiCHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Eylül ayından itibaren CHP gençliğinin Türkiye'nin her yerinde gündeme damga vuracağını belirterek, Türkiye'nin sosyal demokrat bir iktidara ihtiyacı olduğunu ve sosyal belediyeciliği de en iyi sosyal demokrat anlayışın gerçekleştirebileceğini kaydetti.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız, Karadeniz Bölge Kampı'nda Karadeniz illerinin gençlik kolları başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kampta konuşma yapan Yıldız, CHP Gençlik Kolları'nın Ağustos ayını yerel seçime yönelik bölge kamplarıyla geçirdiğine dikkat çekerek, "Dersimize iyi çalışıyoruz. Eylül ayından itibaren önümüzdeki Eylül ayından itibaren CHP Gençlik Örgütlerimiz ayağa kalkacak ve ülkenin dört bir yanında gündeme damga vuracak. Biz bunun altyapı çalışması içerisindeyiz" dedi.

-"SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ EN İYİ SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞ GERÇEKLEŞTİRECEK"-

Yıldız, Genel Merkez yöneticileri olarak çok yoğun bir tempo ile yerel seçimlere hazırlandıklarını belirterek, yüzde 10'luk gençlik kotasının önümüzdeki seçimlerde uygulanacağını da ifade etti. CHP gençliğinin eylemsellik konusunda Türkiye'nin en iyi gençlik yapılanması olduğunu savunan Yıldız, Karadenizli gençlerden de yerel seçim sürecinde daha büyük performans beklediklerini sözlerine ekledi. Yıldız'ın konuşmasını tamamlamasının ardından sözü alan Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Karadeniz'deki örgütsel çalışmalardan oldukça memnun olduklarını kaydetti. Genel Merkez'in yerel seçim hazırlıklarından da bahseden Günaydın, Türkiye'nin sosyal demokrat bir iktidara ihtiyacı olduğunu ve sosyal belediyeciliği de en iyi sosyal demokrat anlayışın gerçekleştirebileceğini vurguladı.

-"GEZİ DİRENİŞİ SÜRECİNDE GÖSTERDİĞİNİZ DUYARLILIK, TAKDİRE ŞAYAN"-

Günaydın'ın ardından gençlere seslenen Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner de, konuşmasına CHP Gençlik Genel Başkanı Yıldız'a ve MYK üyelerine teşekkür ederek başladı. Geçmiş dönemlere göre CHP Gençlik Kolları'nın daha fazla alanlarda olduğunu öne süren Cihaner şunları kaydetti:

"Gezi direnişi sürecinde gösterdiğiniz duyarlılık, takdire şayandır. Müthiş bir çaba gösterdiniz. Türkiye'nin geleceğine sizlerin damga vuracağına inanıyor ve sizlere güveniyorum."

Partinin eğitim çalışmalarını ve gençliğe bakış açısını anlatan Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı ise,seçimlerde gençliğin en büyük güçlerden biri olduğunu belirterek şunları söyledi: "Sandık çevresi örgütlenmesi bizim en fazla önem verdiğimiz çalışmalardandır. Bu çalışmalarda sizlere büyük görev düşüyor. Gençlik bu sürecin lokomotifi olmazsa, başarılı olmayı bekleyemeyiz. Karadeniz gençliği, kadınlarımızla birlikte sokak sokak, köy köy umudu ve inancı örgütleyerek halkın iktidarının kurulması için büyük katkı sağlayacaktır. Buna yürekten destek veriyorum." - Ankara

ANKA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title