CHP'li Öymen: "AKP ile İlgili Kaygılarımız Azalmadı"

CHP'li Öymen: "AKP ile İlgili Kaygılarımız Azalmadı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen Yeni Bakanlar Kurulu'nda Öz İtibariyle Bir Değişiklik Yapılmadığını Söyledi.

CHP'li Öymen:

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen yeni Bakanlar Kurulu'nda öz itibariyle bir değişiklik yapılmadığını söyledi. Öymen, "Kabineye baktığımız zaman özü itibariyle fazla bir değişiklik yok. Bu, şimdiye kadar ne yaptılarsa bundan sonra da aynısını yapacaklarını gösteriyor" dedi. Kabineye yeni isimlerin girdiğini hatırlatan Öymen, "Onların icraatını göreceğiz. Olumlu bir şey yaparlarsa değerlendireceğiz. Ama AKP ile ilgili kaygılarımız azalmadı" diye konuştu.

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Bakanlar Kurulu'nda öz itibariyle bir değişiklik yapılmadığını söyledi. Öymen, AKP'ye yönelik kaygılarının da sürdüğünü kaydetti.

Onur Öymen, yeni kabineyi ANKA'ya değerlendirdi. Önceki dönemki uygulamaları nedeniyle sık sık eleştirilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in konumlarını korumalarına dikkat çeken Öymen, "Onları değiştirmediler, bu dikkat çekici. Kamuoyu eleştirilerini ciddiye almadıklarını görüyoruz" dedi.

-"DIŞİŞLERİ İLE BAŞ MÜZAKERECİLİK AYRILMALI"-

Dışişleri Bakanlığı ve Baş Müzakerecilik görevinin Ali Babacan'a verildiğini ifade eden Öymen, bu iki görevin birbirinden ayrı tutulması gerektiğini belirtti. Öymen, "Baş müzakerecilik ciddi bir iş. Bu iki karpuzun bir koltukta taşınması çok zor. Dışişleri başlı başına ağır bir görev. Buna bir de baş müzakerecilik görevini eklerseniz, iki görevi de yarım yapma durumunda kalabilirsiniz" uyarısında bulundu.

Kabinede öz itibariyle fazla bir değişiklik bulunmadığını söyleyen Öymen, "Bu, şimdiye kadar ne yaptılarsa bundan sonra da aynısını yapacaklarını gösteriyor" dedi. Öymen, kabinenin yeni üyelerini de yakından takip edeceklerini belirterek, "AKP ile ilgili kaygılarımız azalmadı" diye konuştu. (ANKA)