CHP'li Gençler, Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarını Andı

CHP'li Gençler, Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarını Andı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup, 47 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı.

CHP'li Gençler, Deniz Gezmiş ve Arkadaşlarını Andı
05.05.2019 17:49 | Son Güncelleme: 05.05.2019 17:49

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup, 47 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı. Taksim'den, Dolmabahçe'ye yürüyen grup, 6'ncı Filo'nun denize döküldüğü noktada denize karanfil attı.

Gümüşsuyu İnönü Caddesi'nde saat 16.00'da bir araya gelen aralarında CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat'ın da bulunduğu CHP İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup,  47 yıl önce idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı anmak için Dolmabahçe'ye yürüdü. Marşlar ve meşaleler eşliğinde yürüyen grup üyeleri,  sloganlar attı.  Yürüyüşün ardından Dolmabahçe'ye gelen grup, 6'ncı Filo'nun denize döküldüğü noktada denize karanfil attı. Yapılan basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

Görüntü Dökümü:

----------------------

-Grubun yürüyüşe başlaması

-Grubun slogan atarak meşale yakması

-Taşınan pankartlar

-Grubun denize karanfil atması

-Grup temsilcilerinin denize karanfil atması

-Genel ve detaylar - İstanbul

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title