CHP'li Enis Berberoğlu Tahliye Olduktan Sonra Partililerle Çay Bahçesinde Buluştu

CHP'li Enis Berberoğlu Tahliye Olduktan Sonra Partililerle Çay Bahçesinde Buluştu

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevinden tahliye olduktan sonra çay bahçesinde partililerle bir araya geldi.

Yargıtay, CHP'li Enis Berberoğlu'na, MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar'a ilettiği gerekçesiyle verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını onadı. Milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verilen Berberoğlu, tahliye edildi.

"MİLLETVEKİLİ OLARAK GİRDİM, MİLLETVEKİLİ OLARAK ÇIKIYORUM"

Berberoğlu, "Milletvekili olarak Maltepe cezaevine girdim milletvekili olarak dışarı çıkıyorum. Türkiye'nin karar vermesini gerektirecek bir süreç. Beni mazur görün aileme ve partime danışacağım. İlginize teşekkür ederim" dedi. Yargıtay, Berberoğlu'nun vekilliği boyunca cezasının durdurulması kararını vermiş, Can Dündar'a MİT tırları görüntülerini verdiği gerekçesiyle de 5 yıl 10 ay hapis cezasını onamıştı.

"YAŞADIĞIM 16 AY TÜRKİYE'NİN DE KARAR VERMESİNİ GEREKTİREN BİR SÜREÇ"

Maltepe cezaevinden tahliye olan Berberoğlu, "Takdir edersiniz ki yaşadığım 16 ay üzerinde düşünülecek Türkiye'nin de karar vermesini gerektiren bir süreç. Beni mazur görün birkaç gün aileme ve partime danışayım. Bundan sonraki hareket tarzımı anlayayım. İlginize çok teşekkür ederim özellikle eski meslektaşlarım beni hiç yalnız bırakmadınız. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar" ifadelerini kullandı.

Enis Berberoğlu tahliyesinden sonra bir çay bahçesinde partililerle bir araya geldi.