Chp'li Değer: "Hiçbir Bomba Chp'nin Teröre Ve İrticayla Mücadelesini Önleyemez"

Chp'li Değer: "Hiçbir Bomba Chp'nin Teröre Ve İrticayla Mücadelesini Önleyemez"

Chp Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, Chp'nin Batman'dan Sonra Diyarbakır İl Binası'nın Da Bombalanmasının Terör Ve İrticaya Karşı Kararlı Tavırlarından Kaynaklandığını Belirterek, Mücadelelerinin Azalmayacağını Vurguladı.

Chp'li Değer:

CHP Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, Batman'ın ardından Diyarbakır İl Binalarının bombalanmasının, CHP'nin teröre ve irticaya karşı gösterdiği kararlı tavırdan kaynaklandığını belirtti.

CHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, bombalanan il binasını incelemek üzere bulunduğu Diyarbakır'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Değer, CHP'nin terör ve irticaya verdiği mücadele nedeniyle hedef gösterildiğine işaret ederek, Batman ve Diyarbakır İl Örgütlerine bu yüzden saldırı düzenlendiğini kaydetti. "Sıfır terörden terörün başkaldırması sürecine girilirken biz geçen yıl TBMM'Yi olağanüstü toplantıya çağırdık. Bu konuyu sürekli gündemde tuttuk" diye konuşan Değer, hiçbir bombanın "CHP'nin teröre irticaya karşı mücadele azminden kararlılığından daha güçlü" olmadığının altını çizdi.

CHP'nin "teröre, irticaya karşı mücadele azminin tahrip gücü yüksek bombalardan daha etkili" olduğunu söyleyen Değer, olayın faillerinin bir an önce yargı önüne çıkarılmasını istedi.