CHP'li Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, Tutuklandı

CHP'li Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, Tutuklandı

Tekirdağ'ın Çorlu Belediye Başkanı CHP'li Altan Ersin, 'İhaleye Fesat Karıştırmak', 'İrtikap' ve 'Suç İşlemek İçin Örgüt Kurmak' Suçlarından Çıkarıldığı Mahkeme Tarafından Tutuklandı.

CHP'li Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, Tutuklandı

Tekirdağ'ın Çorlu Belediye Başkanı CHP'li Altan Ersin, 'ihaleye fesat karıştırmak', 'irtikap' ve 'suç işlemek için örgüt kurmak' suçlarından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Çorlu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 20 Haziran'da yapılan operasyonda, 'irtikap ve zimmet', 'ihaleye fesat karıştırmak' iddiasıyla Belediye Başkanı Altan Ersin, Başkan Yardımcıları S.D ve H.A'nın da aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan 1 kişi Emniyet'teki ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakılırken, Belediye Başkanı Altan Ersin, belediye başkan yardımcıları S.D. ve H.A. ile N.G, G.G, M.P, T.T, İ.Ç, Ş.T, N.D, B.A ve N.Ş ise geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Çorlu Cumhuriyet Savcılığı'ndaki sorgudan sonra zanlılardan Vedat A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer zanlılar da tutuklama istemiyle mahkemeye gönderildi.

Mahkemedeki sorgularından sonra Çorlu Belediye Başkanı CHP'li Altan Ersin, 'suç işlemek için örgüt kurmak', 'ihaleye fesat karıştırmak', 'irtikap' suçlarından, Belediye Başkan Yardımcıları Soner Demir, Hüseyin Alan, eski Fen İşleri Müdürü tamer Tuncel, İmar Müdürü Nurten Genç, Satınalma Müdürü Murat Pekcen, Park Bahçeler'de görevli Necdet Demirel, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli Bedri Atanoğlu, Nihat Şencan, Mehmet Karaca, Hasan Tezcan ise 'suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak', 'irtikap', 'ihaleye fesat karıştırmak' suçlaması ile tutuklandı.

Sanıklar, Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Mahkeme Çorlu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gültekin Dölkenli, Park Bahçeler Müdürü İsmet Çanakçı'yı 5 bin YTL kefaletle, Mali Muşavir Şinasi Turan, Celal Durgut'u ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Kaynak: CHA