CHP'li Bozkurt, 25 Bin Kadro Açılması İçin Kanun Teklifi Verdi - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'li Bozkurt, 25 Bin Kadro Açılması İçin Kanun Teklifi Verdi

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Politika
CHP'li Bozkurt, 25 Bin Kadro Açılması İçin Kanun Teklifi Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, KPSS 1 2016 atamalarında 25 bin kadro açılması için kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, Kpss 1 2016 atamalarında 25 bin kadro açılması için kanun teklifi verdi.

Bozkurt, daha öncede KPSS mağdurlarının kadro sıkıntısını Meclis gündemine taşımış ve ön lisans mezunları için 20 bin kadro verilmesi için kanun teklifi vermişti. Bozkurt, bu kez de KPSS/1 2016 atamalarında 25 bin kadro açılması için kanun teklifi verdi. Kanun teklifinin gerekçesinde, bir yıl önceki 2015/1 atamalarında verilen 9 bin 600'ü sağlık personeli olmak üzere 13 bin 213 kadronun, atanmayı bekleyen memur adayları için hayal kırıklığı oluşturduğu, birçok kurumun merkezi atamadan çıkartılmasının da mağduriyetleri arttırdığına dikkat çekildi. Yıllarca okuyup, büyük maddi ve manevi emeklerle KPSS'ye hazırlanan adayların bir diğer önemli sorunun da kamu personeli alımında uygulanan mülakat sistemi olduğunu belirten Bozkurt, KPSS neticesinde yüksek puan aldığı halde merkezi atama yerine, mülakata tabi tutulan memur adaylarının hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title