CHP'li Belediyeye 'Pazar Paralarını Ne Yaptın?' Sorusu

CHP'li Belediyeye 'Pazar Paralarını Ne Yaptın?' Sorusu

Antalya AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topçu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i, Pazarcıların Sorunlarını Çözmeye Davet Etti. Topçu, CHP'li Belediye Başkanına, Pazarcı Esnafından Topladığı Paraları Nereye Harcadığını da Sordu.

CHP'li Belediyeye 'Pazar Paralarını Ne Yaptın?' Sorusu

Antalya AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mesut Topçu, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i, pazarcıların sorunlarını çözmeye davet etti. Topçu, CHP'li belediye başkanına, pazarcı esnafından topladığı paraları nereye harcadığını da sordu.

Mesut Topçu, Süleyman Evcilmen'i, kapalı pazar yeri esnafının sorunlarını çözmemekle suçladı. Evcilmen'in, sorunların çözümü için bugüne kadar hiçbir çalışma yapmadığını ileri süren Topçu, yaptığı yazılı açıklamada, "Pazarlarda dönen rant kavgasında kim haklı? Evcilmen, esnafın parasıyla pazar yeri yapıp, şimdi de onlara pazara girmeyin demeye başladı. Bu insanlar paralarını ödedi. Pazar yerlerini yaptırdı, peki şimdi bu işkence neden yapılıyor? Kapalı pazarları bu kadar sıkı tutan Evcilmen, sokak pazarlarının kayıtlarını nasıl yapıyor? Buradan toplanan paraları hangi amaçlarla harcıyor? Bütün bunların cevabını kamuoyuna açıklamalıdır." dedi.

Muratpaşa Belediyesi'ne bağlı zabıtaların sabah saat 05.00'de pazarların kapısına dikilerek para ödemeyen esnafı içeri almadığı iddiasında bulunan Topçu, "Bu işkence nedir? Daha siftah etmeyen esnaftan hemen para istiyorsunuz. Seçim zamanında şu kadar kapalı pazar yaptım diye ilan panolarına reklam veren Evcilmen, şimdi kendi paraları ile pazar yeri yapan esnafı yaptırdıkları pazarlara sokmak istemiyor. Bu nasıl bir adalet, nasıl halkçı belediyecilik?'' diye sordu.

(CİHAN)