CHP Kütahya 36. Olağan İl Kongresi
Advertisement

CHP Kütahya 36. Olağan İl Kongresi

06.01.2018 18:29 | Son Güncelleme: 06.01.2018 18:29
CHP Kütahya 36. Olağan İl Kongresi

CHP Kütahya İl Başkanlığına Zeliha Aksaz Şahbaz yeniden seçildi.

CHP Kütahya İl Başkanlığına Zeliha Aksaz Şahbaz yeniden seçildi.

Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleştirilen 36. olağan kongrede konuşan Şahbaz, hayatı boyunca yapmış olduğu en onurlu görevin CHP İl Başkanlığı olduğunu söyledi.

İl başkanlığı görevinde kendisine destek olan herkese teşekkür eden Şahbaz, şöyle konuştu:

"CHP bu ülkenin kurucu partisidir ve Osmanlı devletinin çöküşü ile birlikte Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri ile örgütlenerek Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bir devrim yarattık. Bir kurtuluş savaşı verdik ve cumhuriyeti modern, demokratik, çağdaş hukuk devleti olarak ülkemizi yeniden kurduk. Bizler burada partimizin önümüzdeki dönemde yönetimini, disiplin kurulunu, üst kurul delegelerini belirlemek için toplanmadık. Bizler burada cumhuriyetimizin şu anda içinde bulunduğu ve artık dünyada çökmüş olan bir siyasi anlayışı tarihe gömmek için ve Türkiye Cumhuriyetini yeniden kurmak için toplanmış bulunuyoruz."

Kongrede Zeliha Aksaz Şahbaz yeniden il başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu üyeliğine Nuran Altunseven, Mehmet Akarsu, Cemal Cengiz, Mehmet Çelik, Erdal Çetin, Hüseyin Dalkılınç, Hacer Demirtaş, Turgay Düzgün, Abdi Yarcan Gülseven, Kıymet Güner, Münüre Kara, Ali Fazıl Kasap, Cevdet Koşar, Bünyamin Kusun, Tuba Özdemir, Makbul Sarı, Naciye Umu, Tamer Yenikaya, Emre Emrah Yeşil ve Fatoş Yılmaz seçildi.

Kongreye, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP'li belediye başkanları, ilçe teşkilatları, partililer ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title