CHP Konak Aday Adayı Murat Bakan, Uyardı!

CHP Konak Aday Adayı Murat Bakan, Uyardı!

CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Av.

CHP Konak Aday Adayı Murat Bakan, Uyardı!

CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Av. Murat Bakan, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'ni ziyaret etti.

Konak Belediye Başkan Aday Adayı Murat Bakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adnan Akyarlı ile birlikte Deniz Ticaret Odası'nı ziyaret ederek Başkan Yusuf Öztürk ile görüştü. Kıyı ve liman kenti olan İzmir'in bugününün değerlendirildiği ve geleceğe ilişkin düşüncelerin paylaşıldığı bu toplantıda konuşan Murat Bakan, İzmir Limanı'nın kent için önemi ve özelleştirme sürecinin limanın paydaşları, kullananları tarafından yönetildiği bir otonom modele dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

Limanda planlanan AVM'nin bölgeye bir yoğunluk getireceğini, bunun da kentin sürdürülebilirliğini etkileyeceğini vurgulayan Bakan, "Limana yapılacak bir AVM, Konak ve Kemeraltı esnafının turizmden aldığı payın neredeyse sıfıra düşmesi anlamına gelir. Bu nedenle limana yapılacak AVM'ye karşıyız. Zaten limandan çıkmayan turiste Kemeraltı esnafımızın mal ve hizmet satmasının mümkün olmaz. Bu konuda herkes hemfikir" diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "İzmirlilerin Denizle Buluşması" hedefi ile başlattığı kıyı İzmirdeniz tasarımı projesine Konak Belediye Başkanı seçildiği takdirde her türlü desteği vereceklerini kaydeden Bakan, "Kıyılarımızda yapılacak her türlü yatırımın İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmirdeniz projesi ile entegre olması gerekiyor." dedi. Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk ise, Bakan'ın tüm görüşlerine katıldıklarını, DTO olarak doğru konumlandırılmış yat limanlarının kente ekonomik girdiler sağlayacağına inendıklarını ifade etti. - İZMİR