CHP Karabük İl Kongresi

CHP Karabük İl Kongresi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, "İçe dönük tartışmaları bir tarafa bırakalım, dışa dönük çalışmaya başlayalım" dedi.

CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, "İçe dönük tartışmaları bir tarafa bırakalım, dışa dönük çalışmaya başlayalım" dedi.

Özcan, partisinin Karabük İl Başkanlığı'nın, Yenişehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği kongrede yaptığı konuşmada, milletvekili olduğu Bolu'da il kongresini çarşaf liste ile yaptıklarını ancak birçok ilde blok liste yapıldığını hatırlatarak, ikisinin de sonuçta aynı olduğunu aralarında çok bir farkın bulunmadığını söyledi.

Gönüllerinden geçenin çarşaf liste olduğunu ama blok liste ile yapılan seçimlerinde bir şey değiştirmediğini vurgulayan Özcan, şöyle konuştu:

"Önemli olan çalışmalara samimi olarak katkı vermek. Partililer arasında delege olmayan, yönetici olmayan birinin, çalışmalara katılması daha da makbuldür. İçe dönük tartışmaları bir tarafa bırakalım, dışa dönük çalışmaya başlayalım. Ulusal televizyonlar, Türkiye'nin muhtelif yerlerindeki kongrelerde yaşanan basit bir tartışmayı alıp, günlerce 'CHP'nin şu kongresinde şu olaylar yaşandı' diyor. Bu bizi çok üzüyor. Bizde, dışa dönük çalışma azaldığı zaman, içe dönük kavga başlıyor. Bizim rakiplerimiz bu salonda değil. Bizim rakiplerimiz dışarıda."

Gergin anların yaşandığı kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ile çok sayıda partili katıldı.

İl başkanlığı için 2 adayın yarıştığı kongrede, 124 delegeden 71'inin oyunu alan mevcut başkan Bayram Karadağ, yeniden başkanlığa seçildi.

- KARABÜK

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title