CHP İzmir Teşkilatından Manisa'da "Adalet Yürüyüşü"
Advertisement

CHP İzmir Teşkilatından Manisa'da "Adalet Yürüyüşü"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

- CHP İzmir teşkilatından Manisa'da "Adalet yürüyüşü"MANİSA - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Teşkilatı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek için başlatılan "Adalet yürüyüşüne" Manisa'dan devam edildi.

- CHP İzmir teşkilatından Manisa'da "Adalet yürüyüşü"

MANİSA - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Teşkilatı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek için başlatılan "Adalet yürüyüşüne" Manisa'dan devam edildi.

CHP İzmir İl Teşkilatı, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezasına mahkum olup tutuklanmasının ardından başlattığı "Adalet" yürüyüşüne destek verdi. İzmir'de başlatılan "Adalet yürüyüşüne" Manisa'da devam edildi. İzmir'den araçlarla gelen CHP'li grup Manisa girişinde karşılandıktan sonra Sultan Camii önünde toplanıldı. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve CHP Manisa İl Başkanlığı ve ilçe başkanlıklarının da katılımıyla grup yürüyerek Manisa 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanına ulaştı. Burada CHP'li grup adına CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından 15 dakika oturma eylemi yapan grup daha sonra buradan Manisa 19 Mayıs Stadyumuna kadar yürüdü. Yaklaşık 2 kilometrelik yürüyüş olaysız şekilde sona ererken CHP'li grubun il ve ilçelerde düzenleyecekleri yürüyüşlerin ardından Gebze'de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na katılacakları öğrenildi.

CHP'li grubun Manisa'daki yürüyüşüne CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Parti Meclis Üyesi Mustafa Moroğlu, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, Manisa İl Başkanı Halil Tokul, ilçe teşkilatları ve yaklaşık 400 partili katıldı.

CHP İzmir Teşkilatından Manisa'da 'Adalet Yürüyüşü'
CHP İzmir Teşkilatından Manisa'da 'Adalet Yürüyüşü'
CHP İzmir Teşkilatından Manisa'da 'Adalet Yürüyüşü'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title