CHP İzmir, Miting İçin Sokaklarda - Haberler
Haberi Paylaş

CHP İzmir, Miting İçin Sokaklarda

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
CHP İzmir, Miting İçin Sokaklarda

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yarın düzenleyeceği Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi için tüm örgüt seferber oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İzmir Gündoğdu Meydanı'nda yarın düzenleyeceği Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi için tüm örgüt seferber oldu. Miting için İzmir'e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Balçova'daki sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

15 Temmuz'da yapılan darbe teşebbüsüne tepki olarak sokağa çıkan Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul Taksim'den sonra İzmir Gündoğdu Meydanı'nda Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi düzenliyor. Mitinge katılımın yoğun olması için seferber olan CHP İzmir İl Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı büyük buluşma için meslek örgütlerini ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyor. Miting için İzmir'de bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz ile birlikte Balçova'daki STK'ları ziyaret etti.

Emekli öğretmen ve askerlerden destek istediler

Emekli Astsubaylar ve Eğitimciler Derneği'ni ziyaret eden Tekin Bingöl ve beraberindekiler mitinge katılım için emekli öğretmen ve askerlerden destek istedi. Mitingin parti mitingi olmadığını özellikle vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Bayraklarımızla ve Atatürk posterlerimizle birlikte meydanda olacağız. Ben, bu ülkeye büyük katkısı olan öğretmenlerimizin ve emekli askerlerimizin yanımızda olacağını biliyorum ama sizlerden isteğim, komşunuzu, yıllardır emek verdiğiniz Atatürk ve cumhuriyet değerlerini öğrettiğiniz öğrencilerinizi de alıp gelmeniz. Siz isterseniz Gündoğdu Meydanı'ndan yüzbinlerce kişi hem darbeye hem diktaya karşı mesajımızı haykırabiliriz" dedi.

Kadınlara çağrı

CHP İzmir örgütünün miting için seferber olduğunu ifade eden CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ise "Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkmak için tüm yurttaşlarımızı İzmir'in özgürlük meydanı olan Gündoğdu Meydanı'na bekliyoruz. Başta İzmir'in aydın kadınları olmak üzere ülkemizin geleceğini ve çocuklarımızın yarını için endişe duyan herkesi bekliyoruz" diye konuştu. - İZMİR

CHP İzmir, Miting İçin Sokaklarda

CHP İzmir, Miting İçin Sokaklarda

CHP İzmir, Miting İçin Sokaklarda

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title