CHP İl Kongresinde Baykal'ın İsmi Yazılı Sandalyesi Boş Kaldı - Haberler
Haberi Paylaş

CHP İl Kongresinde Baykal'ın İsmi Yazılı Sandalyesi Boş Kaldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

- CHP İl Kongresinde Baykal'ın ismi yazılı sandalyesi boş kaldı Baykal'ın boş kalan sandalyesini gözü gibi sakındılarANTALYA - CHP Antalya 36'ıncı İl Olağan Kongresi başladı.

- CHP İl Kongresinde Baykal'ın ismi yazılı sandalyesi boş kaldı

Baykal'ın boş kalan sandalyesini gözü gibi sakındılar

ANTALYA - CHP Antalya 36'ıncı İl Olağan Kongresi başladı. Mevcut başkan Mustafa Erdem ile 2 adayın yarıştığı kongrede en dikkat çekici görüntü ise, rahatsızlığından dolayı Almanya'da tedavi gören CHP Eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın isminin yazdığı boş sandalyesi oldu.

CHP Antalya örgütünde mevcut il başkanı Mustafa Erdem, CHP Muratpaşa eski İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer il başkanlığı için yarıştı. Nazım Hikmet Kongre Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Antalya Milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Mustafa Akaydın, Devrim Kök, mevcut İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP'li belediye başkanlarından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ilçe belediye başkanları ile başkan adayları Vahap Tuncer ve Ahmet Kumbul katıldı.

Saat 12.00'da başlayan kongreye adaylar kendilerini desteleyen partililerin tezahüratları eşliğinde salona geldiler. 45 doğal delegenin bulunduğu CHP'de mahallelerdeki seçimlerin ardından çıkan 600 delegenin oyuyla belirlenecek olan kongrede, daha önce adaylığını açıklayan ve CHP'de il başkanlığı ile milletvekilliği de yapmış olan Tuncay Ercenk son dakikada adaylıktan çekildiğini açıklarken, kongrenin iki gün öncesi adaylığını açıklayan Seçmen Mutlu ise yeterli imzayı toplayamadığı için adaylığa erişmedi.

Deniz Baykal'ın sandalyesi boş kaldı

Kongrede dikkat çeken bir detay ise CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın protokoldeki sandalyesi oldu. Almanya'daki tedavisi süren Deniz Baykal'ın protokoldeki sandalyesine ismi yazıldı. İlk başta kimsenin oturtulmaması kararı alınan sandalyeye Ankara Milletvekili ve Divan Başkanı Murat Emir yanlışlıkla oturdu. Bir müddet sonra ise sandalyeden kalkan Emir, daha sonra divan kurulundaki yerine geçti. Bu sırada ise Baykal'ın isminin yazdığı kağıt yere düşerken, partililer tarafından alınarak tekrar sandalyeye yapıştırıldı.

Baykal'ın sandalyesine oturan divan başkanı CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Baykal'ı özlediklerini belirterek, "Kendisine acil şifalar diliyoruz. En kısa sürede burada olacağına inanıyoruz" dedi.

Antalya'nın yeni il başkanının belli olacağı kongre konuşmalarla devam ediyor.

CHP İl Kongresinde Baykal'ın İsmi Yazılı Sandalyesi Boş Kaldı

CHP İl Kongresinde Baykal'ın İsmi Yazılı Sandalyesi Boş Kaldı

CHP İl Kongresinde Baykal'ın İsmi Yazılı Sandalyesi Boş Kaldı

CHP İl Kongresinde Baykal'ın İsmi Yazılı Sandalyesi Boş Kaldı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri