CHP Hakkari İl Başkanı Yardımcısı Korkmaz'dan Açıklama

CHP Hakkari İl Başkanı Yardımcısı Korkmaz'dan Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hakkari İl Başkan Yardımcısı Ahmet Korkmaz, Baharın Gelmesiyle Birlikte Önlemin Alınmaması Halinde Hakkari-van Karayolu'nda Can Kayıplarının Yine Kaçınılmaz Olacağını Belirtti.

CHP Hakkari İl Başkanı Yardımcısı Korkmaz'dan Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hakkari İl Başkan Yardımcısı Ahmet Korkmaz, baharın gelmesiyle birlikte önlemin alınmaması halinde Hakkari-Van Karayolu'nda can kayıplarının yine kaçınılmaz olacağını belirtti.

İHA muhabirine açıklamada bulunan Ahmet Korkmaz, "Kanlı yolda her an taşlar düşebilir ve yeni ölümler meydana gelebilir. Karayolu altında bulunan Zap Vadisi, baharın gelmesiyle birlikte coştukça can alıyor. Nedeni ise Hakkari-Van Karayolu'na halen bir çözümün bulunmamasıdır. Yol her yıl kadın, çocuk ve yaşlı demeden can alıyor ve can almadığı bahar ayı hatırlamıyorum. Yıllardır halkın bir isyanıdır, Ankara'da dillendirilir, ancak nafile. Hükümetler değişir, milletvekilleri değişir, Türkiye değişir, dünya değişir, ancak Van-Hakkari Yolu değişmez. Bu yol ölümlere davetiye çıkaran bir sırat köprüsü gibidir. Hakkari'nin 3 bin 500 rakımda bulunan Berçelan Yaylası'ndan bir yol yapılacağı belirtilir. Ama asla gündeme gelmez" diye konuştu.

(FT-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA