CHP Genel Sekreteri Sav: "Elmadağlılarla Dostluğumun Bedellerini Sevgi ve Saygıyla Taşırım"

CHP Genel Sekreteri Sav: "Elmadağlılarla Dostluğumun Bedellerini Sevgi ve Saygıyla Taşırım"

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Hazreti Muhammed ve Hac Konusunda Alaycı Üslubu ile Gündeme Geldiği Elmadağ'da, "Elmadağlılarla Olan Dostluğumun Bedellerini Sevgi ve Saygıyla Taşırım" Dedi.

CHP Genel Sekreteri Sav:

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Hazreti Muhammed ve hac konusunda alaycı üslubu ile gündeme geldiği Elmadağ'da, "Elmadağlılarla olan dostluğumun bedellerini sevgi ve saygıyla taşırım" dedi.

Önder Sav, Elmadağ'a daha önce yaptığı bir ziyarette hacca gitmek istediğini söyleyen Mustafa Ünal'a Hazreti Muhammed ve hac ile alaycı bir üslup kullanarak karşılık vermiş ve Sav'ın sözleri çok tartışılmıştı. Sav, bu olayın ardından bir kez daha Elmadağ'a geldi ve Ünal'ın evinin bahçesindeki kayısılardan yedi.

Sav, CHP Milletvekili Hakkı Suha Okay ve CHP Ankara İl Başkanı Yaşar Çatak ile Ankara'nın Elmadağ ilçesinin Karacahasan Türkmen Yaylası'nda düzenlenen Tirit Şenliği'ne katıldı. Şenlikte verilen yemekten yiyen CHP heyeti, şenliğe gelen vatandaşlarla selamlaştı. Bu arada Sav'ın eski tanıdığı Mustafa Ünal da Sav ve CHP milletvekillerinin yanına geldi. Sav ile çok sıcak bir diyalog kuran Ünal, Sav'ı Elmadağ'daki evine kayısı yemeye davet etti. Sav, şenlik alanında yaptığı konuşmada, tartışmalara neden olan sözleri ile gündeme gelen Elmadağlılara seslendi. Elmadağlıları çok eskiden beri tanıdığını kaydeden Sav, "Elmadağ'da kırk yılı aşkın süredir pek çok dostum oldu. Onlarla riyasız karşılıklı saygı ve sevgi ölçüleri içinde dostluğumuzu sürdürdük. Pek çok kişiyi ismen tanırım. Onlar da beni bilir. Bu dostluklarımızın zaman zaman hoş bedelleri de olur. Ben o bedelleri de sevgi ve saygı ile taşırım. Elmadağ insanı mazbut hoşgörülü barış içinde yaşayan birbirine sevgisi olan insanlardır" diye konuştu.

Sav konuşmasının ardından beraberindeki CHP'lilerle birlikte, kendisini kayısı yemeye davet eden Ünal'ın evine konuk oldu. Bahçedeki kayısı ağaçlarından taze kayısıları toplayan Sav, meyvelerin tadına baktı. Bu arada Sav'ın yanına Mustafa Ünal'ın eşi Sabahat Ünal geldi. Sav ile sohbete başlayan Sabahat Ünal, kameraların konuşmayı çektiğini görünce "Yaklaştırmayın onu bana" diyerek tepki verdi. Sav ise, Ünal'a seslenerek, "Gel bunlar iyi çocuklar" dedi. Sav ve CHP heyeti bir süre daha kayısıların tadına baktıktan sonra Ünal'ın evinden ayrıldı. Sav, ayrılırken öptüğü Ünal'a, Ankara'ya gelirse kendisini ziyarete beklediğini de söyledi.

Sav, 2 ay önce Elmadağ'a yaptığı ziyarette yanına gelerek hacca gitmek istediğini söyleyen Mustafa Ünal'a "Boşver Araplara para kaptırma. Bakarsın Muhammed seni bırakmaz. Sen yine şey yapma" diyerek yanıt vermişti.

Kaynak: CHA