CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Açıklaması

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Açıklaması

ANKARA (İHA) – CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “Sokakların tamamında MOBESE sistemi var. Bu anlaşılıyor ki münferit olayın ötesinde geniş çaplı araştırılması gereken bir olaydır.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Açıklaması

ANKARA (İHA) – CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Sokakların tamamında MOBESE sistemi var. Bu anlaşılıyor ki münferit olayın ötesinde geniş çaplı araştırılması gereken bir olaydır. Umut ederim ki benzer olaylar tekrar yaşanmaz" dedi.

Tekin, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Ankara milletvekili Şenal Sarıhan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Halkların Demokratik Partisi'ni ziyaret etti. Tekin, parti Genel Merkezi'nde HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile görüştü.

Tekin, görüşmeden sonra gazetecilere açıklama yaptı. Tekin, hepsini kaygılandıran sadece Ankara'nın göbeğinde değil Türkiye'nin çeşitli yerlerde çok ciddi sorunlar yaşandığını belirterek, "Ankara'da göbeğinde parlamentoda grubu bulunan bir siyasi partiye böyle bir muamele yapılıyorsa, ben hepimiz açısından çok kaygı verici bir sorunun olduğunun altını çizerek söylemek istiyorum. Tüm bunları bu ülkeyi yönetenler bu meseleyi bilmeden önlem almamaları son derece düşündürücüdür. Umut ediyorum ki, bundan sonra benzer olayın yaşanmaması için başta Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler olmak üzere tüm siyasi partilerin daha sağduyulu davranması lazım. Özellikle Sayın Başbakan'ın hükümet yöneticilerinin bu manzara karşısında detaylı bir araştırma yaparak, hangi gerekçelerle olduğu, bildiğimiz kadarıyla burada kameralar var. Sokakların tamamında MOBESE sistemi var. Bu anlaşılıyor ki münferit olayın ötesinde geniş çaplı araştırılması gereken bir olaydır. Umut ederim ki benzer olaylar tekrara yaşanmaz" dedi.

Tekin, kardeşliğin, toplumsal barışın bozulmaması için herkesin sağduyulu davranması gerektiğine inandığını söyleyerek, "Başta bizler ve HDP'in ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin üstüne çok önemli görevler düşüyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu görevin bilinci içindeyiz. Gerçekten uzun süredir Türkiye'de zaman zaman sorunlar yaşanmıştır. Bir daha yaşanmaması için hepimiz el birliği ile sorumlu davranmalıyız diye düşünüyorum. Başta Sayın Başbakan'ın dün yaşanan sorunu sadece burada değil, Türkiye coğrafyasının çeşitli bölgelerinde özellikle kamu yöneticilerinin de içinde olduğu eylemlerin detaylı olarak araştırılması gerektiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İHA