CHP Genel Merkezinden Açıklama

CHP Genel Merkezinden Açıklama

CHP Genel Merkezi'nden Yapılan Yazılı Açıklamada, 'Genel Başkan Deniz Baykal, Anayasa Değişikliği ve Yargı Reformuna Yönelik Düzenlemeler Hakkındaki Düşüncelerini Ayrıntılı Olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e İfade Etmiştir' Denildi.

CHP Genel Merkezinden Açıklama

CHP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, ''Genel Başkan Deniz Baykal, anayasa değişikliği ve yargı reformuna yönelik düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini ayrıntılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e ifade etmiştir'' denildi.

CHP Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğünden, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Deniz Baykal ile görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Genel Başkan Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne giderek, Sayın Abdullah Gül ile görüşmüştür.

Görüşmede, Sayın Cumhurbaşkanı son hafta içinde yargı kurumları başkanları ve diğer yetkililerle yaptığı görüşmeler hakkında bilgi vermiştir. Genel Başkan Baykal da anayasa değişikliği ve yargı reformuna yönelik düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini ayrıntılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e ifade etmiştir. Ayrıca son dönemde ülkede yaşanan yargılama süreçleriyle ilgili olarak kaygılarını, değerlendirmelerini ve düşüncelerini Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e iletmiştir.''

Kaynak: AA