CHP Genel Başkanı Baykal'a Hz. İbrahim'in Makamında 'Önder Sav' Protestosu

CHP Genel Başkanı Baykal'a Hz. İbrahim'in Makamında 'Önder Sav' Protestosu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Şanlıurfa'da Tarım Kurultayı Sonrasında Ziyaret Ettiği Hazreti İbrahim Peygamber'in Makamında Protesto Edildi.

CHP Genel Başkanı Baykal'a Hz. İbrahim'in Makamında 'Önder Sav'  Protestosu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Şanlıurfa'da Tarım Kurultayı sonrasında ziyaret ettiği Hazreti İbrahim Peygamber'in makamında protesto edildi.

Kurultay sonrası Balıklıgöl gezisine çıkan Deniz Baykal, burada balıklara yem attı ve dilek diledi. Balıklıgöl'deki taziye evlerini ziyaret edip başsağlığı dileklerinde bulanan Baykal, beraberinde Önder Sav ve partilerle birlikte Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağarayı ziyaret etmek istedi. Dergah Cami'nin önüne gelen Baykal'ı burada da bir sürpriz daha bekliyordu.

Deniz Baykal, mağarayı ziyareti sırasında ayakkabılarını çıkarırken, Mehmet T. adlı bir protestocu elindeki Hazreti Muhammed'den neden korkuyorsunuz yazılı bir pankart açarak protesto etmek istedi.

Protestocu, Baykal'a "Sayın Baykal Hazreti Muhammed'den neden korkuyorsunuz, size ne yaptı" demesi üzerine polisler tarafından susturulmak istendi. Apar topar gözaltına alındı. Protestocu, tepkisinin Önder Sav'a yönelik olduğunu belirterek, "Bunların camide ne işi var" dedi. Bu sırada Mehmet T. gözaltına alınırken ikinci bir protesto olayı daha yaşandı.

Doğu halkının ezildiğini söyleyen ve 'Yüksekova'da tanklar gidiyor bizleri susturamazsınız' diyen bir kişi daha polis tarafından gözaltına alındı.

2 protestocu da ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Kaynak: CHA