CHP Genel Başkan Adayı Koç, Baykal'a Yüklendi

CHP Genel Başkan Adayı Koç, Baykal'a Yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, Trakya Gezisi Kapsamında Bugün Çorlu'ya Geldi. Koç, Burada Deniz Baykal'ı Eleştirdi.

CHP Genel Başkan Adayı Koç, Baykal'a Yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Adayı ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, Trakya gezisi kapsamında bugün Çorlu'ya geldi. Koç, burada Deniz Baykal'ı eleştirdi.

İlk olarak CHP Çorlu İlçe Örgütü'nü ziyaret eden Koç, ardından Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın konferans salonunda partililerle bir araya geldi. Konuşmasına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştirerek başlayan Haluk Koç, Keşan ve Malkara'da yaptığı ziyaretlere yoğun katılımın olmasının ardından önlerinin kesilmeye çalışıldığını iddia etti. Partinin genel merkezi tarafından Trakya bölgesindeki parti binalarının mümkün olduğunca kendisine kapalı tutulması yönünde talimat verildiğini öne süren Haluk Koç,

"Tekrar halkla kucaklaşılsın, tekrar örgütün emeklerinin hakkı verilsin" dedi. Zor bir yolda olduklarını söyleyen CHP Genel Başkan Adayı Haluk Koç, sözlerine şöyle devam etti:

"Daha önce siyasetle uğraşanlar, böyle kurulu bir yapı içerisinde adeta siyaseti imparatorluk haline getirmiş yapılar içerisinde bir demokrasi mücadelesine girilebilmesinin ne kadar güç olduğunu bilirler. İki gündür, 'Kim oluyormuş, nasıl cesaret ederler, aday olmak gibi bir gayreti nasıl gösterirler, gitmeyin, katılmayın' şeklinde baskılar yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar. Ben buradan açıksa söylüyorum, hodri meydan diyorum. İstediğiniz kapıları kapatın, bizler CHP'nin gelenekleri içerisinde ahlaklı

ve kurallı insanlar olarak mücadeleyi sürdüreceğiz. Padişahım mağrur olma, senden büyük Allah var. Burası kimseye kalıcı mekan olmayacak. Bu değişimi sağlamak zorundayız, Türkiye için sağlamak zorundayız" dedi.

Parti meclisi toplantısında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a 'İyi gitmiyoruz, toplumdan uzak düşüyoruz, partinin kurulları çalışmıyor, iletişimimiz zayıf, biat edilmesi gereken lider durumundasınız, yanlış yapıyorsunuz' dediğini dile getiren Haluk Koç, "Siyasi ahlak kuralları içerisinde demokratik bir hak kullanıyorum. 5 gündür Trakya'yı dolaştım. Çok büyük yakınlık, sıcaklık, kalabalık gördüm. Son günlere doğru baktılar ki olay abartılı gelişiyor, böyle bir süreç işletmeye çalıştılar. Çalışma tempoma

aynı şekilde devam edeceğim. Siyasette bunlar olur. Kırklareli'nde akşam saatlerinde il binamız kapalıydı. Bine yakın arkadaşımızla parti dışında toplantımızı yaptık. Engellenemeyecek bir sürece girdiklerini görüyorlar, değişim kaçınılmaz. Trakya bana çok büyük umut verdi. Ankara'ya umutlu dönüyorum."

CHP Genel Başkanı olmak için yola çıktığını söyleyen Haluk Koç, "Kurultayı kaybetmek için yola çıkmadım, kazanmak için çıktım. Herkesten çok daha farklı bir süreç uyguluyoruz, kapı kapı dolaşıyorum. Ecevit'in yaptığı gibi yapıyorum. Biz CHP'liyiz. Biz bu değişimin CHP içinde olacağını düşünüyoruz. Bizim yeni bir oluşum gibi bir niyetimiz yok. Bu mücadele değil, yenileşme talebi ve mutlaka olacak. Kim delege olursa olsun, öyle bir parti içi vicdan baskısıyla, öyle bir kamuoyu vicdan baskısıyla karşı

karşıya kalacak. Ateşin Trakya'da yandığını gördük, Anadolu'ya da yayılacağız" diye konuştu.

Haluk Koç'un konuşması sırasında dinleyiciler arasında bir de davetsiz misafir vardı. Sahibinin peşini bir an olsun bırakmayan 2 aylık bir kuzu da salona girince ilginç görüntüler ortaya çıktı. Salonda kısa bir tur yapan kuzu, herkesin ilgi odağı oldu.

(OK-Y)