CHP Genel Başkan Adayı Haluk Koç, Zonguldak'ta

CHP Genel Başkan Adayı Haluk Koç, Zonguldak'ta

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Yaklaşan Kurultayı Öncesi Adaylığını Açıklayan CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, Zonguldak'ta Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu.

CHP Genel Başkan Adayı Haluk Koç, Zonguldak'ta

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yaklaşan kurultayı öncesi adaylığını açıklayan CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, Zonguldak'ta bir dizi ziyaretlerde bulundu.

CHP'nin Kurultayı öncesi Zonguldak'a gelen ve delegelerle görüşen CHP Genel Başkan adayı Haluk Koç, Zonguldak CHP İl Başkanı Osman Yayla ve yönetimi ziyaret ederek destek istedi. CHP Zonguldak İl Başkanlığını, CHP Çaycuma ve Gökçebey ilçe teşkilatlarını ziyaret eden Koç, kadro partisi değil, lider partisi olunması gerektiğini belirtti. Koç, "Sokakta ki siyaset çok yalın bir siyasettir. Ortak akıl üretemiyoruz kadro partisi değil lider partisi olmalıyız. Herkes adına düşünme hakkı hiç kimsede yoktur, hele sol partilerde hiç yoktur. Çaycuma danışma kurulu toplantısı Zonguldak için çok önemlidir. Zonguldak ilinin toplantıları da Ankara için çok önemlidir. Parti kurulları maalesef çalışmıyor. 2004 seçimlerinden sonra parti meclisinde gözlemci olarak çağrıldığımda söyledim. Örgütlenme modelini gözden geçirmemiz gerekiyor. Kadınlar ve gençlerin CHP'de aktif olarak siyaset yapması sağlanmadan başarılı olamayız. Demokratik kitle örgütleriyle tekrar korkmadan iç içe olmadan başarılı olma şansı yoktur. Sol ve demokrat bir partiyiz. Türk-İş ve Disk Genel kurulları oluyor, biz yokuz, emekte yokuz. Kişisel olarak ben onun yöneticisine dargın olabilirim kırgın olabilirim bu kişisel bir sorundur. Ama CHP'nin en üst nokta yada noktalarda temsil etmektir ve politikaları gözden geçirmek zorundayız. Tek kutuplu bir dünyada demin söylediğim coğrafyada küresel karakterin en yoğunlaştığı dönemlerde yaşıyoruz. CHP olarak ulusal çıkarlarımızı en ön planda tutan sol yurtsever sosyal demokrat politikalarla mutlaka tekrar 5 kelimeyle özetleyeceğim. Tekrar demokrat, özgürlükçü, sivil, sol, halkçı olarak bu politikalarla tekrar buluşmak zorundayız. Parti içi demokrasiyi kurumsal hale getirmek zorundayız. Şeffaf olmak zorundayız partimizi koruyacağız ve yıpratmayacağız. Sevgiyi büyüteceğiz ama parti içi demokrasiyi hukukunu teminat altına alan mutlaka demokratik bir tüzüğe elbirliği ile kavuşturmak zorundayız" dedi.

CHP Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla ise, CHP Genel Başkan Adayı Haluk Koç'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

(ET-OS-Y) 28.02.2008 20:42 TSİ

Kaynak: İHA