CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Doğan."Her Gün Adliyelerde Tutuklu Öğrencilerin Davalarına Tanık... - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Doğan."Her Gün Adliyelerde Tutuklu Öğrencilerin Davalarına Tanık...

AA - Haberler | Yerel
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Doğan.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, "Her gün adliyelerde tutuklu öğrencilerin davalarına tanık oluyoruz."

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, "Her gün adliyelerde tutuklu öğrencilerin davalarına tanık oluyoruz. Bu sıkıntılar aşılmamışken, 18 yaş polemiğini çıkarmanın altında başka şeyler vardır" dedi.

Mudurnu'ya bir takım ziyaretler için gelen Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP belediyelerinin ne kadar iyi olduğu, ne kadar şeffaf yönetildiğinin bir örneğinin Mudurnu olduğunu belirterek, Mudurnu'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Doğan, CHP olarak 2011 yılında seçilme yaşını 21'e indirilmesini seçim bildirgesinde taahhüt ettiklerini ifade ederek, "Bunu yaparken popülist siyasete alet etmeden, Avrupa'daki örneklerini Türkiye'deki gençliğin durumunu gözeterek, söylem haline getirdik. Türkiye'de gençlerin, üniversite öğrencilerinin yurt sorunu var. Bunun dışında Türkiye'de üniversite öğrencilerinin harç sorunu var. Öğrencilerin yüzde 70 paralı okuyorlar. Çok az bir bölümü parasız okuyor. Ancak en son yapılan düzenleme ile okur hale geldiler" dedi.

Doğan, Avrupa'da seçilme yaşını 18 yaşına düşüren ülkelerin gelişmişliğini tamamlamış ülkeler olduğunu belirterek, "Eğitim, geçim sorunu olmayan ülkeler. Daha çok Kuzey Avrupa ülkeleri. Örneğin Fransa'da 23, İngiltere'de 21. Avrupa'da sanki her yerde 18 gibi Türkiye halkını lanse edilmesi de yanlış diye düşünüyorum. 18 yaş bu nedenle bu yaşlarda uygun değil. Bunun yanında çok önemli bir sorunda ha var. Binin üzerinde öğrenci tutuklu. Her gün adliyelerde tutuklu öğrencilerin davalarına tanık oluyoruz. Bu sıkıntılar aşılmamışken, 18 yaş polemiğini çıkarmanın altında başka şeyler vardır" şeklinde konuştu.

Muhabir: İlhami Çetin/ Emin Gürbüz

Yayıncı: Murat Paksoy - BOLU

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title