CHP Gaziantep Milletvekili Ekici'den Kınama Mesajı

CHP Gaziantep Milletvekili Ekici'den Kınama Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Gaziantep'te Meydana Gelen Terör Olaylarının Kendisini Derinden Yaraladığını Belirterek, "Bu Hain Saldırıları Öfke ve Şiddetle Kınıyorum" Dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili Ekici'den Kınama Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Gaziantep'te meydana gelen terör olaylarının kendisini derinden yaraladığını belirterek, "Bu hain saldırıları öfke ve şiddetle kınıyorum" dedi.

Ekici yaptığı yazılı açıklamada, bu tür olayların, terörün yeni bir aşaması olarak değerlendirdiğini ve niteliği itibariyle de gelinen bu son noktanın sağduyuyla ve özenle değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Ekici, "Gaziantep'te huzur ve güveni bozmaya çalışan, her türlü olaya karşı birlik ve beraberlik içinde mücadele vermeliyiz. İlimizi bu tür olaylarla değil, daha güzel olaylarla gündeme taşımak için el birliğiyle çalışmalıyız. İşte bu noktada, dünyada ve ülkemizde olup bitenler doğru okunmalı ve

milletimiz için doğru politikalar üretilip doğru adımlar atılmalıdır. Bu bağlamda, terörle mücadele konusunda etkili ve kararlı politikalar üretilmeli ve mücadelede en küçük zafiyete dahi düşülmemelidir" dedi.

El Kaide terör örgütüne yönelik operasyonda polis memuru Ahmet Condul'un şehit olmasından dolayı duyduğu üzüntü dile getiren Ekici, "Olayda 1 şehit vermemizden dolayı büyük üzüntü duydum. Temennimiz bu tür olayların bir daha yaşanmamasıdır. Şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Tüm emniyet camiamızın başı sağolsun" diye konuştu.

(TB-NÇ-Y)

Kaynak: İHA