CHP Gaziantep, İl Başkanlığı İçin Sandık Başına Gitti
Haberler » Yerel » CHP Gaziantep, İl Başkanlığı İçin Sandık Başına Gitti - Haberler

CHP Gaziantep, İl Başkanlığı İçin Sandık Başına Gitti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Gaziantep’te İl Başkanlığı için sandık başına gitti.

CHP Gaziantep, İl Başkanlığı İçin Sandık Başına Gitti

(CHP), 'te İl Başkanlığı için sandık başına gitti.


14 yönetim kurulu üyesinin istifası sonrasında boşalan İl Başkanlığı koltuğu için Nesrin Tuncel ve Hayri Suçu yarışıyor. Duru Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre'de 587 delege oy kullanacak.


Yönetim kurulu üyelerinden 14'ünün istifa etmesi üzerine CHP İl Başkanlığı düşen Avukat Nesrin Tuncel ise yeniden aday olduğu kongrede yaptığı konuşmada partililere seslenerek "Bin 200 üniversiteli öğrenciye burs imkanı sağlamak için iş adamlarından bunun sözünü aldık" dedi. Başkanlığa seçildikten hemen sonra seçime hazırlanır gibi çalıştıklarını belirten Tuncel, Gaziantep'in çeşitli ilçe ve köylerine giderek kadınlar bir araya geldiğini dile getirdi.


"HİÇBİR YERE ADAY OLMAYACAĞIM"


CHP İl Başkanlığı'na aday olan Hayri Sucu ise, "İl Başkanımız istifa edip milletvekilliğine aday olunca il yönetimimiz darmadağan oluyor. Partimiz bundan çok büyük zarar görüyor. Seçimi ben kazanırsam, hiçbir yere aday olmayacağım. İl başkanlığına gövdemi koydum. Partim bana nerede görev verdiyse orada durdum. Bu partinin şoförlüğünü dahi yaptım. Bu partide ben olduktan sonra ön seçim olacak" diye konuştu.


CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tümü'nün Divan Başkanlığı yaptığı olaganüstü kongrede delegeler sandık başına gitti. Oy kullanma işlemleri sürüyor. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler